26.1 °C, 3.7 m/s, 48.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiLLU pirmkursnieki svin Azemitologa svētkus
LLU pirmkursnieki svin Azemitologa svētkus
06/10/2021

Jelgavas pils pagalmā 6. oktobrī notika senākie LLU svētki – Azemitologs, kurā LLU pirmkursnieki, rādot teatralizētus priekšnesumus ar moto “Kas vēlas – meklē veidu, kas nevēlas – meklē iemeslu”, studentiskā garā apliecināja savu piederību LLU saimei. Šogad Azemitologa Lielo balvu saņēma Pārtikas tehnoloģijas fakultātes (PTF) studenti, bet Mazā balva glabāsies Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē (ESAF).

“Lai šīsdienas moto gan studiju procesā, gan arī turpmākajā dzīves ceļā jūs virza meklēt risinājumus, nepieļaujot domu, ka kaut ko nevarat izdarīt. Es patiesi ceru, ka jūs, pirmkursnieki, būsiet tie, kuri vienmēr meklēs, kā kaut ko izdarīt labāk, kvalitatīvāk, ātrāk un kā iegūt jaunas zināšanas, lai sasniegtu mērķus,” studentus uzrunāja LLU rektore Irina Pilvere, papildinot, ka Ministru kabinets 17. septembrī izdeva rīkojumu LLU piešķirt zinātnes universitātes statusu, līdz ar to šā gada pirmkursnieki ieies vēsturē kā pirmie šādas universitātes studenti. “Jūs ar savu enerģiju un dzīvesprieku esat atdzīvinājuši pilsētu, un, domāju, to ir sajutuši arī jelgavnieki,” tā I.Pilvere.

 

Azemitologa svētki Jelgavas pils pagalmā notika jau 54. reizi. Pasākums sākās ar pirmkursnieku ienākšanu Jelgavas pils pagalmā un tam sekoja Azemitologa ierašanās LLU zirgkopības un mācību centra “Mušķi” zirgu pavadībā. Pēc zvēresta došanas Azemitologam pirmkursnieki no visām astoņām LLU fakultātēm – Meža fakultātes, Informācijas tehnoloģiju fakultātes, Pārtikas tehnoloģijas fakultātes, Lauksaimniecības fakultātes, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes, Vides un būvzinātņu fakultātes, Veterinārmedicīnas fakultātes un Tehniskās fakultātes – demonstrēja savu radošumu teatralizētos uzvedumos par tēmu “Kas vēlas – meklē veidu, kas nevēlas – meklē iemeslu”. Studenti svētku pasākumā sevi radoši pierādīja gan ar vizuālo noformējumu, gan atjautīgiem priekšnesumiem.

 

Pirmkursniekus svētkos sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. “Pirmajā studiju dienā es jums novēlēju iegūt zināšanas un saudzēt pilsētu, bet šodien vēlu arī turpmākajā dzīvē būt tikpat radošiem, atraktīviem, mundriem un zinātkāriem kā šodien. Jūs šodien apliecinājāt savas prasmes, savu kopīgo varēšanu, un gribas vēlēt, lai tas realizējas arī dzīvē – lai sajūtat sava kolēģa plecu un atbalstu, redzat un saprotat, kad kādam no kolēģiem ir nepieciešama palīdzība. Lai veiksme un izdošanās it visā!” tā domes priekšsēdētājs.

 

Fakultāšu priekšnesumus vērtēja žūrija, nosakot Azemitologa Lielās un Mazās ceļojošās balvas ieguvējus. Lielo balvu šogad saņēma PTF, bet Mazo balvu – ESAF.

 

Azemitologa svētki apliecina piederību, mīlestību un uzticību vietai, cilvēkiem un tradīcijām – kopā radītām, veidotām un koptām. 1968. gada rudenī toreizējos pirmkursniekus pirmo reizi uzrunāja viņa ekselence augstskolas patrons Azemitologs. Kopš tā laika ik gadu LLU visu specialitāšu simbols – zinību vīrs Azemitologs – sveic universitātes pirmā kursa studentus, ieskaitot tos lielajā studentu saimē. Tie ir svētki studentijai, vienotībai, gudrībai, asprātībai un jautrībai. Azemitologa svētki ir LLU “Alma Mater” piederības, patriotisma, draudzības, lepnuma un prieka svētki.

 

Tradicionāli Azemitologa svētku izskaņā apbalvoti arī LLU Sporta centra septembrī rīkotā pirmkursnieku turnīra kopvērtējuma uzvarētāji.

 

Pasākums notika, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē