16.8 °C, 2.7 m/s, 95.3 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLLU pirmo reizi iekļūst Starptautiskajā universitāšu ietekmes reitingā
LLU pirmo reizi iekļūst Starptautiskajā universitāšu ietekmes reitingā
28/04/2020

Publiskoti Times Higher Education universitāšu Ietekmes reitinga THE Impact ranking 2020 rezultāti, kurā starp pasaules vadošajām universitātēm nosauktas vairākas Latvijas universitātes, tostarp Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU). Reitingā vērtēta universitāšu darbības efektivitāte, lai veicinātu ilgtspējīgu attīstību pasaulē, iekļaujot sociālos, ekonomiskos un vides aspektus.

THE Impact ranking mēra pasaules universitāšu darbību atbilstoši 17 Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Ilgtspējīgas attīstības mērķiem un tie iekļauj tādas sociālās un ekonomiskās attīstības problēmas kā nabadzība, bads, veselība, izglītība, globālā sasilšana, dzimumu līdztiesība, ūdensapgāde, sanitārija, enerģija, urbanizācija, dabas aizsardzība un sociālais taisnīgums.

 

Publicētajā 2020. gada reitingā apkopota informācija par LLU darbību četru Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā. Kopumā reitingā dalību pieteica 859 pasaules universitātes, taču tikai 766 pasaules universitātes, kas pārstāv 85 valstis, ir spējušas izpildīt visus reitinga kritērijus. Apkopojot visus rezultātus, LLU ieguvusi vietu grupā “401 – 600”.

 

Visaugstākos rādītājus LLU ieguvusi 15. mērķī “Dzīvība uz zemes”, kur iegūta 80. vieta. Nozīmīgs sniegums ir 11. mērķī “Ilgtspējīgas pilsētas un kopienas” un 16. mērķī “Miers un taisnīgums”, kuros iegūta vieta grupā “101 – 200”. Savukārt 17. mērķī “Sadarbība mērķu īstenošanai” LLU ir grupā “601+”.

 

“Ilgtspējība ir mūsu universitātes vērtība, ko esam nostiprinājuši LLU attīstības stratēģijā un ko turpināsim attīstīt arī turpmāk. Kā universitāte apzināmies savu atbildību pret pasaulē notiekošo, tādēļ saskatām izaicinājumus, meklējam un ieviešam zināšanās balstītus un ilgtspējīgus risinājumus sabiedrībā un dažādās ražošanas nozarēs. Tas it īpaši svarīgi kļuvis šobrīd, kad pasaulei nepieciešami ilgtspējīgi, krīzi mazinoši pasākumi. Mūsu zinātnieki strādā biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu virzienos, līdz ar to zināšanu radīšanā izmantojam starpdisciplināru pieeju, kas atspoguļojas arī reitinga rezultātos un sasniegto ilgtspējības mērķu dažādībā,” universitātes rezultātus skaidro LLU rektore Irina Pilvere.

 

LLU dalība THE Impact ranking 2020 bija iespējama pēc veiksmīgajiem 2019. gada rezultātiem Times Higher Education citu nozaru reitingos. Līdz ar to universitāte 2019. gada otrajā pusē saņēma uzaicinājumu piedalīties Ietekmes reitingā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Latvijas Lauksaimniecības universitāte