13.7 °C, 0.4 m/s, 94.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaLLU pirmoreiz iekļūst starptautiskā universitāšu reitingā
LLU pirmoreiz iekļūst starptautiskā universitāšu reitingā
14/09/2019

Septembrī publicēts jaunākais pasaules universitāšu reitings “Times Higher Education 2020“, kurā starp 1400 labākajām pasaules universitātēm nosauktas trīs universitātes no Latvijas, tostarp LLU, kas prestižajā reitingā iekļuvusi pirmo reizi un starptautiskajā vidē zināma kā Latvia University of Life Sciences and Technologies.

Šajā reitingā tiek vērtētas pētniecībā aktīvas universitātes no visas pasaules un to sasniegumi. Vērtējumu veido, izmantojot dažādus kritērijus piecos darbības virzienos: studijas (studiju vide), zinātne (apjoms, ienākumi, reputācija), citējamība (zinātnes ietekme), starptautiskais profils (mācībspēki, studenti, pētījumi) un ienākumi no nozares (zināšanu pārnese). Kopumā reitinga kvalitātes prasībām atbilstošas ir gandrīz 1400 augstākās izglītības un pētniecības iestādes no 92 pasaules valstīm. LLU reitingā ierindojusies grupā 1001+.

 

Visaugstākos rādītājus LLU ieguvusi zinātnē un zināšanu pārnesē, šajos rādītājos konkurējot arī ar Latvijas Universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti un iekļūstot pasaules 1000 labāko augstskolu vidū. Atbilstoši zinātnes rādītājiem LLU ir ieguvusi 714. vietu, bet zināšanu pārnesē – 913. vietu.

 

Līdz šim LLU bija iekļuvusi starp labākajām universitātēm QS Eiropas jaunattīstības un Centrālāzijas valstu augstskolu reitingā, kurā ik gadu tiek nosauktas reģiona 250 labākās universitātes, taču iekļūšana “Times Higher Education” Pasaules universitāšu reitingā norāda uz universitātes starptautisko atpazīstamību un konkurētspēju daudz plašākā mērogā, kas šobrīd būtiski pieaugusi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē