12 °C, 1.1 m/s, 96.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaLLU valsts svētkos aicina izgaismot Akadēmisko ceļu
LLU valsts svētkos aicina izgaismot Akadēmisko ceļu
10/11/2020

18. novembrī ikviens LLU saimei piederīgais – students, darbinieks, absolvents un sadarbības partneris – aicināts atzīmēt Latvijas Republikas dibināšanas 102. gadskārtu un piedalīties akcijā “Izgaismo LLU Akadēmisko ceļu”, iededzot sveces uz vēsturiskā bruģētā ceļa pie Jelgavas pils, kas ved no Lielās ielas uz pils Dienvidu puses ieeju.

Ņemot vērā to, ka šogad LLU nenotiks svētku koncerts, tradicionālā stafete “Lāpa” un arī  Lāčplēša dienas Lāpu gājiens pilsētā, kas ierasti bija svarīgākie novembra pasākumi universitātē, LLU Akadēmiskā ceļa izgaismošana, kurā katrs varēs pielikt klāt savu atnesto sveci, būs iespēja vienam otru satikt caur sveces gaismu un svinēt Latvijas dzimšanas dienu kopā.

 

LLU Akadēmiskais ceļš ir vēsturiskais ceļš, kas ved no Lielās ielas uz Jelgavas pili un ko mūsdienās izmanto tikai gājēji. Kopš 2012. gada tajā katru septembri īpašu piemiņas plāksni gulda pirmkursnieki, tā simbolizējot studiju sākumu, apņemšanos labi mācīties, augstu turēt savas augstskolas godu un kļūstot par vietu, kurā satikties pēc studiju beigšanas.

 

18. novembrī Akadēmiskais ceļš būs vieta, kur satikties. Svecīšu aizdedzināšana plānota no pulksten 16.30, taču to papildināt ar jaunām sveču liesmiņām var visa vakara garumā.

 

Lūgums akcijas laikā ievērot visus ugunsdrošības un epidemioloģiskās drošības pasākumus, rūpējoties vienam par otru.

 

 

Foto un informācija: LLU