25.3 °C, 1.9 m/s, 52.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMācības poliklīnikā skolēniem palīdz izvēlēties
Mācības poliklīnikā skolēniem palīdz izvēlēties
25/02/2020

“Pirms sāku apmeklēt nodarbības Jelgavas poliklīnikā, vēl šaubījos, vai medicīnas nozare būs pareizā izvēle. Taču iespēja izzināt ārstu ikdienu, redzēt medicīnas iestādes darbu man ir devusi pilnīgu pārliecību – gribu mācīties medicīnu un būšu ķirurģe. Visaugstāk novērtēju iespēju daudz ko pašiem praktiski pamēģināt, piemēram, sagatavot katetru, veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu, kardiogrammu,” stāsta 10. klases skolniece Elīza Beitlere, kura mācās SIA “Jelgavas poliklīnika” īstenotajā jauno mediķu programmā.

E.Beitlere nolēmusi arī zinātniski pētniecisko darbu izstrādāt par tēmu, kas saistīta ar medicīnu, un tā izstrādē palīdzību piedāvājuši Jelgavas poliklīnikas ārsti. “Tas ir vēl viens būtisks ieguldījums nākotnē, ko sniedz jauno mediķu programma,” tā jauniete.

 

Jelgavas poliklīnikā pagājušajā nedēļā aizvadīta jauno mediķu programmas devītā nodarbība, kurā skolēni iepazina radioloģiju, teorētiskajā nodarbībā izzinot izmeklējumu metodes, pētot rentgena uzņēmumus, bet praktiskajā daļā klātienē apzinot poliklīnikas Radioloģijas nodaļas darbu. Iepriekš jaunieši jau iepazinuši māsu darbu, kardioloģiju, ģimenes ārstu un laboratorijas darbu, bet vēl līdz mācību noslēgumam, kas paredzēts jūlijā, notiks nodarbības estētikā, rehabilitācijā, ķirurģijā un traumatoloģijā, psihiatrijā un narkoloģijā, kā arī veselības vadībā, savukārt noslēgumā jauniešiem būs jākārto pārbaudes darbs.

 

SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti stāsta, ka mācības uzsāka 24 jaunieši, četri tās ir pārtraukuši, bet desmit skolēni apmeklējuši pilnīgi visas nodarbības. “Domāju, ka tie ir jaunieši, kuri visnopietnāk apsver medicīnas studijas, līdz ar to viņiem ir lielāka motivācija. Mediķa profesija ir sarežģīta un smaga, lai kļūtu par ārstu, jāmācās vismaz 8–10 gadi, un lēmums ir ļoti nopietns. Taču ieguvums ir arī tad, ja kāds no šiem jauno mediķu programmas dalībniekiem pie mums ir sapratis, ka medicīna tomēr nav viņa aicinājums,” atzīst K.Barloti, norādot, ka poliklīnika šādām skolēnu mācībām ir ļoti pateicīgs profils, jo jauniešus spēj iepazīstināt ar dažādām medicīnas jomām.

 

Jaunieši atzīst, ka katra nodarbība paplašina viņu redzesloku, jo ārstiem svarīgas ir vispusīgas zināšanas, un ļauj saprast, kurā jomā viņi saredz sevi. “Gribu būt medmāsa. Tieši jauno mediķu mācībās, iepazīstot māsu darbu, sapratu, ka tas ir mans aicinājums. Medmāsas pienākumi jau nav tikai asins noņemšana, tie ir daudz plašāki, un katrs var izvēlēties darīt to, kas pašam šķiet saistošāks. Taču mērķis ir viens – palīdzēt cilvēkiem, un tas mani saista. Novērtēju iespēju arī praktiski darboties, piemēram, pagājušajā nodarbībā drosmīgākie pamēģināja veikt ultrasonogrāfijas izmeklējumu vairogdziedzerim un vēdera dobumam. Praktiski redzētais vairāk paliek atmiņā,” pārliecināta 11. klases skolniece Anete Vīnava. “Tā ir lieliska iespēja saprast katra ārsta kompetences, uzklausīt ārstu pieredzi, kā arī individuāli uzdot jautājumus,” saka 10. klases audzēkne Renāte Labore, kura vēlētos kļūt par anestezioloģi. “Apzinos, ka ārstiem ilgi un daudz jāmācās, taču viss ir tā vērts, ja patīk tas, ko dari,” tā Renāte.

 

K.Barloti vērtē, ka Jelgavas poliklīnikas iniciatīva īstenot jauno mediķu programmu ir pārbaudījums ne tikai jauniešiem, bet arī poliklīnikas darbiniekiem, kuri nodarbības skolēniem vada papildus saviem tiešajiem darba pienākumiem. “Jūlijā pirmais mācību gads noslēgsies, un tad arī varēsim analizēt rezultātus un spriest par programmas turpinājumu nākamajā mācību gadā.”

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē