25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMācību laikā karavīri un zemessargi dosies maršā no Dambja ielas uz Mežciemu
Mācību laikā karavīri un zemessargi dosies maršā no Dambja ielas uz Mežciemu
24/11/2023

Sestdien un svētdien, 25. un 26. novembrī, Jelgavas novada Līvbērzes pagasta Kaigu purva apkārtnē un Jaunsvirlaukas pagasta Mežciema apkārtnē notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 52. kaujas atbalsta bataljona zemessargu plānveida mācības. Pa autoceļiem šajā apkārtnē iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās, kā arī karavīri un zemessargi sestdien rīta pusē bez transportlīdzekļiem dosies maršā no Dambja ielas līdz Mežciemam, netraucējot satiksmi.

Mācību uzdevumi tiks veikti gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā, lai zemessargi pilnveidotu kaujas prasmes Zemessardzes vienību atbildības teritoriju aizsardzībai. Mācību mērķis ir pilnveidot un uzturēt iegūtās iemaņas efektīvai darbībai apvidū jebkurā diennakts laikā, pildot militāros mācību uzdevumus.

Karavīri un zemessargi mācību laikā dosies maršā, no bataljona teritorijas Dambja ielā pārvietojoties pa maršrutu Dambja iela–Rūpniecības iela–Lietuvas šoseja–Mežciems. Marša laikā karavīri un zemessargi pārvietosies bez transporta.

Iedzīvotāju ievērībai – pa autoceļiem Līvbērzes un Jaunsvirlaukas pagasta teritorijā iespējama militārā transporta īslaicīga pārvietošanās.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, kas vērstas uz valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Lai pieteiktos dienestam Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā, Jelgavas valstspilsētas un novada iedzīvotāji aicināti zvanīt pa tālruni 25424404, rakstīt uz e-pasta adresi 52bn@mil.lv vai personīgi ierasties vienībā Jelgavā, Dambja ielā 22. Savukārt, lai iestātos Zemessardzē jebkurā citā bataljonā, jāsazinās pa tālruni 1811 vai e-pastu esizemessargs@mil.lv vai jāaizpilda anketa vietnē www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Jāatgādina, ka Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību.