20.1 °C, 3 m/s, 69.1 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaMācību priekšmetu olimpiādes arī jaunajā semestrī turpinās tiešsaistē
Mācību priekšmetu olimpiādes arī jaunajā semestrī turpinās tiešsaistē
25/01/2021

Nodrošinot mācību gada sākumā apstiprinātā mācību priekšmetu olimpiāžu grafika turpināšanu, olimpiādes pilsētas līmenī arī uzsākot jauno mācību semestri turpinās tiešsaistē. Šādu modeli apstiprinājis Valsts izglītības satura centrs, pielietojot iepriekšējos gados rīkotu atsevišķu olimpiāžu kārtu pieredzi. Ņemot vērā dalībnieku skaitu, Jelgavas skolu audzēkņi tiešsaistes pārbaudījumos piedalās tikpat aktīvi kā citus gadus, kad priekšmetu olimpiādes ierasti notika klātienē.

Kā informē Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Izglītības un informācijas tehnoloģiju attīstības nodaļas galvenā speciāliste Inta Leilande, olimpiādes notiek tiešsaistē, un dalībnieki dotos uzdevumus var pildīt mājās no saviem datoriem: “Pārbaudījumi notiek platformā edu.lu.lv, skolēnam pieslēdzoties ar savu paroli. Atkarībā no olimpiāžu uzdevumu rakstura, tās norit pārraudzīti vai nepārraudzīti. Pārraudzītas olimpiādes gadījumā skolēns pieslēdzas ar savu vebkameru un tiek uzraudzīts. Savukārt nepārraudzīts pārbaudījums ietver dotu uzdevumu izpildi un iesūtīšanu noteiktā laika posmā.”

 

Rudens semestrī aizvadītas astoņas mācību priekšmetu olimpādes pilsētas līmenī, no kurām vairums jau notika tiešsaistē. 4. janvārī, līdz ar jaunā mācību semestra sākumu, atsākās arī olimpiāžu laiks, tālākos pārbaudījumus pārredzamajā nākotnē pilnībā aizvadot tiešsaistē. “4. janvārī aizritēja latviešu valodas un literatūras pilsētas olimpiāde 8. un 9. klašu skolēniem, kurā piedalījās 35 dalībnieki, franču valodas olimpiāde 13. janvārī pulcēja 15 skolēnus – visus no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas -, 15. janvāra fizikas olimpiādē piedalījušies 63 Jelgavas skolu audzēkņi, bet 11. un 12. klašu latviešu valodas olimpiāde, kas notika 18. janvārī, tiešsaistē pulcēja 26 skolēnus,” stāsta I.Leilande. Viņa piebilst, ka 4. janvāra latviešu valodas olimpiādes rezultāti un tie skolēni, kuri tiks virzīti dalībai valsts olimpiādē 26. martā tiks paziņoti jau 26. janvārī, bet pārējo pārbaudījumu rezultāti būs zināmi vēlāk.

 

Olimpiādes turpina notikt un jau šonedēļ gaidāmas vēl divas – ekonomika vidusskolēniem 26. janvārī, kurā piedalīsies 16 skolēni un matemātika 9.-12. klasēm, uz ko šobrīd pieteicies 71 Jelgavas skolu audzēknis. Kā informē ZRKAC, olimpiāžu dalībnieku skaits šajā mācību gadā būtiski neatšķiras no citiem gadiem, līdz ar to var secināt, ka arī attālināto mācību apstākļos skolēni ir gatavi piedalīties un pārbaudīt savas zināšanas olimpiādēs.

 

Pilsētas mācību priekšmetu olimpiāžu grafiks pieejams ŠEIT, savukārt mācību priekšmetu olimpiāžu nolikumi atrodami Valsts izglītības satura centra mājas lapā.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē