26.7 °C, 1.1 m/s, 60.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMaijā norisināsies elektroierīču šķirošanas akcija
Maijā norisināsies elektroierīču šķirošanas akcija
30/04/2021

“Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” un “Maxima Latvija” kampaņas “Viegla šķirošanās” otrajā posmā no 1. līdz 31.maijam aicina iedzīvotājus nodot savu vairs nevajadzīgo elektrotehniku kādā no vairāk nekā 30 kampaņas atkritumu šķirošanas laukumiem visā Latvijā, tostarp dalīto atkritumu vākšanas laukumos Jelgavā. Akcijas laikā nodotā tehnika tiks uzskaitīta, lai pārspētu pērn īstenotās kampaņas “Elektronikas šķiratlons” rezultātu – 410 tonnas –, savukārt visi akcijas dalībnieki piedalīsies izlozē par vērtīgām balvām, tostarp jaunu televizoru.

Kā informē kampaņas organizatori, tās laikā iedzīvotāji šķirošanas laukumos var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tostarp ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas, gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī kopā ar elektroniku nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus.

 

“Vieglās šķirošanās” otrais posms notiek 30 atkritumu šķirošanas laukumos Latvijā, tostarp Jelgavā Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 un Ganību ielā 84. Jāpiebilst, ka laukumos Jelgavā elektroniku bez maksas var nodot arī ikdienā. Informācija par laukumu darba laiku pieejama ŠEIT.

 

Pēc elektrotehnikas nodošanas šķirošanas laukumā, ikviens dalībnieks varēs reģistrēties izlozei un pretendēt uz patīkamām un noderīgām balvām, tostarp veikalu “Maxima” dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā, kā arī pārsteiguma balvām no Latvijas Zaļā punkta. Tāpat starp visiem akcijas dalībniekiem tiks izlozēta lielā balva – jauns televizors. Balvu izloze notiks jūnijā, par ko plašāka informācija būs pieejama mājaslapā www.zalais.lv.

 

Visa akcijas laikā nodotā tehnika tiks uzskaitīta, lai pārspētu pērn īstenotās kampaņas “Elektronikas šķiratons” rezultātu – sašķirotas vairāk nekā 410 tonnas iekārtu. Pēc akcijas norises visa tehnika tiks novirzīta otrreizējai pārstrādei. Lai to nodrošinātu, elektroiekārtas šķirošanas laukumā ir jānovieto tikai tām paredzētajā vietā un tām ir jābūt neizjauktām, piemēram, ledusskapim jābūt ar kompresoru, televizoram – ar kineskopu, datoram – ar mātes plati.

 

Jāatgādina, ka visa veida nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas tiek klasificētas kā videi kaitīgie atkritumi, jo tās var saturēt videi un cilvēkam bīstamas vielas. Ja baterijas vai elektroiekārtas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, tās, nokļūstot apkārtējā vidē, var radīt toksisku piesārņojumu, kas kaitē gan dabai, gan cilvēku veselībai. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu.

 

 

Foto: iStockphoto.com

 

Informācija:  SIA “Eco Baltia vide”