27.1 °C, 3.2 m/s, 48.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMaijā notiks veselīga dzīvesveida festivāls “HELSUS”
Maijā notiks veselīga dzīvesveida festivāls “HELSUS”
03/04/2018

Pavisam drīz, 19. maijā, jau ceturto gadu norisināsies veselības un garīgā dzīvesveida festivāls “HELSUS 2018”. Par norises vietu izvēlēta Jelgavas pilsēta, kas kļuvusi par festivāla mājvietu un šajā pavasarī risināsies Uzvaras parka teritorijā. Šogad tēma veltīta valsts jubilejai “Saime simtgades ceļos”.

Festivāla laikā norisināsies diskusijas par saimes labklājību un tās lielo spēku. Kā viesi tiks pieaicināti eksperti un speciālisti, kuri savu ikdienu pavada darbojoties veselības, izglītības un garīgās attīstības sfērās.

 

Par godu Latvijas simtgades jubilejai, festivāls “HELSUS 2018” tiks veltīts ģimenēm jeb plašākā nozīmē – saimei. Valsts simtgades svētku atslēga ir cilvēks, līdz ar to arī festivāla tematikā risināsies sarunas par visu, kas svarīgs saimes labklājībai un tās spēkam. Festivāla laikā tiks apspriestas tēmas, kā ģimenes spēcināšana, ģimenes locekļu attīstība, bērni, vērtības, attiecības fiziskā un garīgā veselība, ģimenes saknes, senči un visbeidzot tradīcijas.

 

Festivāla nosaukums “HELSUS” ir cēlies no angļu valodas vārda Health, kas tulkojumā nozīmē “veselība”. Šo vārdu attiecina uz cilvēka ķermeņa un gara veselību, tādēļ festivāla galvenais mērķis paliek nemainīgs – sniegt zināšanas, dāvāt dažādas prakses un veidus kā padarīt mūsu dzīvi apzinātāku, veselīgāku un saskanīgāku gan ar sevi, gan ar apkārtējo vidi. Saglabājot iepriekšējo gadu tradīcijas un atslēgvārdus “Ķermenim, Dvēselei, Veselībai” festivāls pulcēs savu sfēru speciālistus un meistarus gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

 

Par festivāla dažādām iespējām min festivāla aizsācēja – Agnese Irbe: “Sevis izzināšana ir svarīga ikvienam gan maziem, gan lieliem. Festivāls piemērots jebkura vecuma cilvēkiem. Tādejādi ikvienam būs iespēja piedalīties diskusijās, lekcijās, jogas nodarbībās, meistarklasēs, muzicēšanā, dejās un dažādos rituālos. Ikviens interesents tiek laipni gaidīts jau mūsu ceturtajā festivāla norises gadā.”

 

Visas dienas garumā uz galvenās festivāla skatuves uzstāsies mākslinieki un paralēli tam notiks dažādi konkursi. Festivālā norisināsies arī tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties Latvijas mājražotāju izgatavotos labumus, kā arī par gardu maltīti būs padomāts. Tā kā šogad festivālā īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem, dažādas atrakcijas, darbnīcas un meistarklases sagaidīs arī mūsu festivāla mazākos apmeklētājus. Tiekamies “HELSUS 2018”!

 

Biļešu tirdzniecība tiks uzsākta aprīlī. Sekojiet līdzi informācijai www.helsus.org un FB.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Baiba Bobrovska
Festivāls HELSUS