19.5 °C, 2.1 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMaijā sākas ūdens atpūtas sezona
Maijā sākas ūdens atpūtas sezona
28/04/2021

Maija sākumā Lielupē un Driksā parādīsies pirmie atpūtas kuģīši, līdz ar to tiks atklāta ūdens atpūtas sezona, informē Jelgavas reģionālajā Tūrisma centrā (JRTC). Šogad Jelgavā atpūtas braucienos varēs doties ar astoņiem kuģīšiem un laivām, darbosies arī četri SUP dēļu un ūdens velosipēdu nomas punkti.

“Šogad upēs izbraucienus piedāvās septiņi kuģīši un pagājušās sezonas jaunums – laiva ar grilu. Jau maija sākumā sezonu plāno atklāt motorjahta “Carpe Diem”, kuģīši “Moana” un “Dezija” un laiva ar grilu “Migo City”. Savukārt maija vidū pievienosies kuģīši “Mika”, “Džerri” un “Relax”, stāsta JRTC vadītāja Anda Iljina, piebilstot, ka divstāvu atpūtas kuģītis “Relax” ar 12 pasažieru vietām būs šīs sezonas jaunums. Lielākais atpūtas kuģis “Mītava”, kas var uzņemt 40 pasažieru, sezonu plāno uzsākt vasarā. Visi kuģīši būs pieejami izbraucieniem Jelgavas ūdeņos nedēļas nogalēs, bet atsevišķi pakalpojumu sniedzēji strādās arī darbdienās vai pēc iepriekšēja pieraksta. Informācija par to darba laiku un rezervāciju pieejama mājaslapā www.visit.jelgava.lv.

 

Tāpat būs pieejami ūdens velosipēdi, mazās laivas un airdēļi jeb SUP dēļi. Maija sākumā izbraucienus ar ūdens velosipēdiem plāno piedāvāt “Carpe Diem”, “Mika” un “Džerri”. Arī izbraucieni ar airdēļiem būs pieejami jau pašā sezonas sākumā, un tos nodrošinās “Carpe Diem”, bet, iestājoties siltākam laikam, maija vidū izbraucienus ar airdēļiem piedāvās arī “SUPX”. Aktīvās atpūtas peldrīkus piedāvās īrēt punktos Pasta salā, Lielupes labā krasta pludmalē un Jelgavas Jahtklubā. A.Iljina informē, ka arī šogad būs pieejami nakts laivu braucieni, kad varēs vērot saulrietu un baudīt izgaismotās strūklakas un pilsētu

 

Jāpiebilst, ka 2020. gada decembrī grozīti Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi “Par Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā ietilpstošās Lielupes upes daļas un Driksas upes izmantošanu”. Tie nosaka, ka kuģošanas līdzeklim, kas veic pasažieru komercpārvadājumus upes akvatorijā, jābūt reģistrētam Kuģu reģistrā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, līdz ar to visu atpūtas kuģīšu darbība ir saskaņota ar JRTC. Savukārt ūdens velosipēdus, sērfošanai paredzētos dēļus vai citus sportam un atpūtai paredzētos peldlīdzekļus atļauts izmantot maršrutā, kas saskaņots ar JRTC. Par atļauto maršrutu atpūtnieki tiks informēti nomas punktos

 

Maijā sāksies ne vien ūdens atpūtas sezona, bet arī peldsezona, kuras pirmā diena katru gadu ir 15. maijs. Pēc sagatavošanās darbiem un ūdens kvalitātes mērījumiem paredzams, ka peldēties varēs abās Jelgavas pilsētas oficiālajās pludmalēs – Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un Pasta salas peldvietā. Aktuālā informācija par peldsezonu būs pieejama pašvaldības mājaslapā www.jelgava.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē