24.4 °C, 2.5 m/s, 49 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsMaija Ukstiņa saņems Balvu par mūža ieguldījumu sportā
Maija Ukstiņa saņems Balvu par mūža ieguldījumu sportā
14/12/2022

Šodien “Trīs Zvaigžņu balva 2022” žūrija nolēmusi balvu nominācijā “Mūža ieguldījums sportā” piešķirt ilggadējai Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētikas un pielāgotā sporta trenerei Maijai Ukstiņai, informē Latvijas Olimpiskajā komitejā.

Trenere M.Ukstiņa ir dzimusi Jelgavā 1941. gada 27. maijā. Maijas darba pieredze sporta skolotājas un treneres amatā ilgst aptuveni pusgadsimtu. Treneres jeb fiziskās audzināšanas un sporta pasniedzējas darba gaitas sporta skolā viņa uzsāka jau 1973. gadā – tūlīt pēc studijām Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kad tika nodibināts Jelgavas rehabilitācijas un pielāgotā  sporta klubs “Cerība”, M.Ukstiņa piekrita nodarboties ar parasportistu trenēšanu. Parasportistus Maija Ukstiņa sāka trenēt 1995. gadā.

 

Vairāk nekā 20 gadus viņa ir trenere paraolimpietim Edgaram Bergam, kurš šobrīd pārstāv Jelgavas vieglatlētikas klubu. Edgars no Rio paraolimpiskajām spēlēm Latvijai pārveda bronzas medaļu lodes grūšanā, bet no Pekinas un Atēnām – sudraba medaļas. Tokijas paraolimpiskajās spēlēs Edgars ieguva 5. vietu, taču gadu gaitā guvis visa kaluma godalgas pasaules un Eiropas čempionātos, kā arī nupat IWAS Pasaules spēlēs izcīnīja sudraba medaļu diska mešanā un 4. vietu lodes grūšanā. Runājot par treneri, Edgaram iemirdzas acis un viņš sirsnīgi saka: “Par savu trenerīti varu pateikt īsi un konkrēti: katram sportistam novēlu tādu treneri kā Maija.”

 

M.Ukstiņa prot atrast individuālu pieeju katram sportistam, lai atmodinātu viņā esošās prasmes un nostiprinātu sportiskos iekarojumus. Ar savu nenogurstošo enerģiju un zināšanām gan sportā, gan cilvēka fizioloģijā uz pasaules un Eiropas augstākajiem pjedestāliem viņa ir uzcēlusi augstu sasniegumu paravieglatlētus – Edgaru Bergu, Ingrīdu Priedi, Maiju Emulovu-Kiricu, Aivaru Sidorovu, Ivitu Strodi un Dmitriju Silovu.

 

Balva M.Ukstiņai tiks pasniegta svinīgajā “Trīs Zvaigžņu balvas 2022” pasniegšanas ceremonijā 2023. gada 14. janvārī pulksten 20.40 televīzijas kanālā TV3.

 

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremoniju “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja