22.8 °C, 6 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMainās ienākumu slieksnis maznodrošinātā statusa iegūšanai
Mainās ienākumu slieksnis maznodrošinātā statusa iegūšanai
21/01/2021

Jelgavas domes deputāti ceturtdien, 21. janvārī, pieņēma lēmumu par pašvaldības saistošo noteikumu Maznodrošinātas mājsaimniecības statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā izdošanu. Tie nosaka kārtību, kādā tiek piešķirts maznodrošinātas mājsaimniecības statuss Jelgavā, tostarp ienākumu slieksni, no kura var pretendēt uz statusu, lai saņemtu sociālo palīdzību un pašvaldības pabalstus.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietniece Jeļena Laškova skaidro, ka no janvāra ir spēkā grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā un valstī ir mainīta sociālās palīdzības sistēma. Pamatojoties uz izmaiņām, spēku ir zaudējuši pašvaldības saistošie noteikumi “Trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa noteikšana Jelgavas pilsētas pašvaldībā”. Normatīvajos aktos paredzēts, ka maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksni nosaka katra pašvaldība, un ir izstrādāti jauni pilsētas saistošie noteikumi, kas paredz kārtību, kā tiek izvērtēts maznodrošinātas mājsaimniecības statuss, kā arī nosaka ienākumu slieksni.

 

Saistošie noteikumi nosaka, ka, lai pretendētu uz maznodrošinātas mājsaimniecības statusa saņemšanu, ienākumu slieksnis vienai personai mājsaimniecībā trīs pēdējos kalendāros mēnešus mēnesī nedrīkst pārsniegt 370 eiro, bet katrai nākamajai personai mājsaimniecībā – 259 eiro. J.Laškova uzsver, ka, vērtējot klienta atbilstību maznodrošinātā statusam, vērā tiek ņemti ne vien mājsaimniecības personu ienākumi, bet arī materiālais stāvoklis, piemēram, vai personai pieder kustamais un nekustamais īpašums, un citi kritēriji.

 

Jaunie saistošie noteikumi attieksies uz tiem iedzīvotājiem, kuri statusam pieteiksies no jauna, jo valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā klientiem, kuriem maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss beidzies 2020. gada novembrī vai vēlāk, tas automātiski tiek pagarināts līdz 31. martam.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē