24.3 °C, 5.6 m/s, 84.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMājā Vecpilsētas 14 – retro velosipēdu izstāde un tikšanās ar Tomu Ērenpreisu
Mājā Vecpilsētas 14 – retro velosipēdu izstāde un tikšanās ar Tomu Ērenpreisu
30/05/2022

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs (JRTC) 3. jūnijā pulksten 18 aicina uz Toma Ērenpreisa lekciju “Velosipēdu evolūcija cauri laikiem”, kas notiks mājā Vecpilsētas ielā 14. Tieši no šīs dienas līdz pat 30. jūnijam Vecpilsētas 14 būs skatāma arī retro velosipēdu izstāde. Lekcijai nepieciešams iepriekš pieteikties.

 

Katru gadu 3. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules velo diena. Jelgavā šajā dienā ikviens aktīvās atpūtas piekritējs aicināts uz māju Vecpilsētas ielā 14, kur norisināsies T.Ērenpreisa lekcija “Velosipēdu evolūcija cauri laikiem”. T.Ērenpreiss ir slavenā Latvijas velo fabrikas īpašnieka Gustava Ērenpreisa brāļa mazmazdēls. Gustava Ērenpreisa divriteņu fabrika Rīgā tika atvērta 1927. gadā un kļuva par vadošo velo ražotni Baltijā. “Ērenpreisi” kļuva atpazīstami ar savu dizainu un augsto kvalitāti. Rūpnīcā ražoja sieviešu, vīriešu velosipēdus, kā arī velosipēdus armijas vajadzībām. Lekcijas laikā dalībnieki varēs noklausīties stāstu par velosipēdu vēsturi, velosipēdu rūpnīcām un to attīstību Latvijā, divriteņu restaurāciju, kā arī par to, kā aizsākās ideja turpināt Ērenpreisu dzimtas velo kultūras veidošanu Latvijā. Dalība lekcijā ir bezmaksas, bet nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63005407 vai 25746417.

 

Tieši piektdien mājā Vecpilsētas 14 durvis vērš arī izstāde, kurā skatāmi vēsturiskie Latvijas velosipēdu ražošanas paraugi no Ērenpreisa darbnīcas. Izstāde būs apskatāma bez maksas darba dienās no pulksten 10 līdz 18 līdz 30. jūnijam.

 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

 

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi aicinām vērsties pie Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs” galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas tālrunis: 63005452, e-pasta adrese: laine.rozenberga@tornis.jelgava.lv. Papildus informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama ŠEIT.

 

 

Foto un informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs