-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi„Mākslas kvARTāls” Jelgavā
„Mākslas kvARTāls” Jelgavā
23/04/2012

No 24. līdz 28.aprīlim Jelgavā pirmo reizi norisināsies projekts „Mākslas kvARTāls”, kurā pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem būs iespēja paskatīties uz pilsētu un tās vidi caur mākslas prizmu, kur parastais var kļūt neparasts, kā arī līdzdarboties, izmantojot unikālu iespēju – piedzīvot brīvības sajūtu, ko sniedz radošais process un klātesamība tajā.

No 24. līdz 28.aprīlim Jelgavā pirmo reizi norisināsies projekts „Mākslas kvARTāls”, kurā pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem būs iespēja paskatīties uz pilsētu un tās vidi caur mākslas prizmu, kur parastais var kļūt neparasts, kā arī līdzdarboties, izmantojot unikālu iespēju – piedzīvot brīvības sajūtu, ko sniedz radošais process un klātesamība tajā.

„Mākslas kvARTāls” sastāv no piecu dienu ilgas programmas, kurā ietilpst vairāki pasākumi:
• „Loesje” akcija, 24. aprīlis plkst.15.00 – 17.00. Bērni un jaunieši ietērpuši savas domas plakātos, kuru veidošanas pamatā tika izmantota starptautiskās organizācijas „Loesje” plakātu rakstīšanas tehnika; viņi ir gatavi dalīties ar pilsētniekiem savā veikumā.

• Etnomūzikas vakars „Etnokičs”, 25. aprīlis plkst.18.00 – 19.00, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Koncertā būs iespēja dzirdēt gan latviešu tradicionālās instrumentālās un vokālās mūzikas piemērus, gan pašu koncerta dalībnieku izveidotās folkloras materiāla apdares. Koncertu klausītājiem sniegs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas nodaļas studenti un absolventi, Jelgavas BJC „Junda” tradicionālās mūzikas grupas „Lāte” dalībnieces un citi viesmākslinieki.

• Teātra priekšnesums „Parastais neparasti”, 26. aprīlis plkst.18.00 – 19.00, Jelgavas dz/c stacija. Jelgavas studentu teātra aktieru kolektīvs projektu vadītājas Astras Kacenas vadībā radīs neparasto parastajā, citādo ikdienišķajā, kur stacija kļūs par performances vietu laikā.
Priekšnesuma ideja ir apspēlēt dzelzceļa stacijas funkciju no emocionāli psiholoģiskā aspekta, kam praktiskais latvietis nepievērš nekādu uzmanību. Perfomance veidota Jelgavas studentu atbalsta biedrības „Miniatra” projekta „Kultūras darbinieks jeb ES- pats starp tradīciju un jaunatklāsmi” ietvaros ar a/s „Latvijas Valsts meži” atbalstu.

• Atvērto durvju vakars „Radi vidi pats”, 27. aprīlis plkst.16.00 – 18.00, Jelgavas BJC „Junda” telpās Skolas ielā 2. Vakara gaitā būs iespēja ielūkoties darbnīcās, novērtēt audzēkņu darbus radošajā skatā un sajust daļiņu no Jundas gara.

• Muzikāls video projekciju vakars „Stāsts”, 28. aprīlis plkst.18.00 – 20.00, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa iekšpagalms. Noslēdzošajā „Mākslas kvARTāla” stāsta daļā piedāvājam noķert sajūtu, apstājoties mirklī, kur ikvienam ir kas sajūtams un sadzirdams. Vakara gaitā būs sagaidāmi muzikāli priekšnesumi, kurus sniegs Kristaps Baltiņš, Gatis Mūrnieks un citi mākslinieki, modernās klasiskās dejas un īsfilmu demonstrējumi no Biznesa Augstskolas „Turība” Sabiedrisko attiecību fakultātes studentu organizētā stop-motion filmu konkursa ”Apstajies mirklī”.

• No 17.aprīļa līdz 2.maijam „Vivo” centra 2.stāvā ir iespēja aplūkot Jelgavas Mākslas skolas 4.a un 4.b klases audzēkņu radītos dizaina priekšmetu maketus, kuri veidoti „Mākslas kvARTālam” profesionālās ievirzes izglītības skolotājas Ilzes Emses-Grīnbergas vadībā.

Ieeja visos pasākumos bezmaksas.

Projektu rīko jauniešu biedrība „Kovārnis” un Jelgavas BJC „Junda” ar Jelgavas pilsētas Domes un Jelgavas tipogrāfijas atbalstu.

Informācija sagatvota
Jelgavas BJC „Junda”