23.9 °C, 5 m/s, 45.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMākslinieki sāk veidot komandu skulptūras
Mākslinieki sāk veidot komandu skulptūras
04/02/2020

4. februārī zāģu, urbju un kaltu skaņas dzirdamas Pasta salā – 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla mākslinieki individuālās teltīs sākuši veidot komandu skulptūras par tēmu “Supervaroņi”. Mākslinieki neslēpj prieku, ka beidzot sagaidīts sals, līdz ar to ir vieglāk strādāt. 

Šorīt 15 mākslinieku komandas saņēma vienu lielo (200x100x50 centimetri) un astoņus mazos (100x50x25 centimetri) ledus blokus, kas pavisam lēnām iegūst aprises un līdz piektdienas pusdienlaikam tiks pārvērsti mākslas darbos. Ledus tēlnieki neslēpj prieku par sagaidīto salu un cer, ka sinoptiķu prognozes būs iepriecinošas arī turpmākajās dienās. Katra komandas skulptūra tiek veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi un tām nepiekļūtu siltums.

 

Šodien lielākā daļa komandu jau salīmējušas ledus blokus un mazliet nogaida, lai tie labāk salīp, taču ir mākslinieki, kuru skulptūrām jau redzamas aprises. “Jau berzējam rokas, jo vakarā sola lielākus mīnusus,” saka Krievijas mākslinieks Sergejs Knišs un viņa pārinieks Nikolajs Torhovs, kuri veido skulptūru “Zigfrīds un pūķis”. Mākslinieki uzsver, ka tuvāko dienu darbs ir izveidot skulptūras lielās formas, bet tās faktūras radīšana tiks atstāta uz pēdējo brīdi, lai ilgāk saglabātos. Abi tēlnieki mūsu pilsētā viesojas un arī festivālā piedalās pirmo reizi. “Par jūsu pilsētu izveidojies ļoti patīkams priekšstats. Jelgava ir pilsēta ar vēsturisku elpu. Vakar pēcpusdienā apskatījām pilsētas baznīcas – jums ir tik daudz skaistu dievnamu!” tā Sergejs.

 

Skulptūru ar nosaukumu “Es esmu Gruts” jeb mazu zaļu citplanētieti, kas atgādina koku, ledū atveido Tatjana Titova un Marina Jerkoviča no Krievijas. “Mēs pašas smejam, ka tas ir jaunais zaļais ekovaronis. Viss dabiskais taču tagad modē,” tā mākslinieces, cerot, ka sals tuvākajās dienās noturēsies.

 

Par dabas labvēlību, dāvājot mīnus grādus, priecājas arī dvīņubrāļi Nikolajs un Andrejs Kokorini, kuri strādā pie komandas skulptūras “Nākotnes varoņi”. “Esam dvīņi, abi izmācījušies par tēlniekiem, un jau 16 gadus mūsu galvenā nodarbošanās ir veidot skulptūras. Pirms Jelgavas festivāla bijām Itālijā sniega skulptūru festivālā, kur izcīnījām 2. vietu. Mums ir ļoti labs tandēms, saprotamies no pusvārda, un tas komandas darbā ir ļoti būtiski,” saka Nikolajs. Brāļi atzīst, ka ledus ir viņu mīļākais materiāls. “Tas ir trausls, kaprīzs, bet ļoti cēls materiāls, kas fantastiski izskatās kā dienā, tā naktī, to attiecīgi izgaismojot, un tur arī ir tā burvība,” saka Andrejs.

 

Darbu pie komandu skulptūrām Pasta salā mākslinieki turpinās līdz pat piektdienai. Jau šobrīd tēlnieki zina teikt, ka smalkāku detaļu izveidei būs jāvelta nakts stundas, kad laukā sola lielāku salu.   

 

22. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls par tēmu “Supervaroņi” apmeklētājus Jelgavā gaidīs no 7. līdz 9. februārim. Organizatori aicina festivāla apmeklētājus sekot līdzi laika prognozei un izvēlēties atbilstošu apģērbu. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, Jelgavas iedzīvotāji un viesi no tuvējām pilsētām aicināti izmantot iespēju skulptūras apskatīt jau piektdienas vakarā.

 

Vēl līdz 6. februārim biļetes uz festivālu iespējams iegādāties ar atlaidi.

 

Plašāk par festivālu, biļešu iegādes iespējām, satiksmes organizāciju lasiet ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē