25.4 °C, 1.9 m/s, 75.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiMāksliniekus aicina pieteikties Ledus skulptūru festivālam
Māksliniekus aicina pieteikties Ledus skulptūru festivālam
29/10/2023

Līdz 5. novembrim pašvaldības iestāde “Kultūra” aicina tēlniekus pieteikties dalībai 25. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā, kas Jelgavā notiks no 28. janvāra līdz 4. februārim. Šoreiz mākslinieki aicināti radīt ledus mākslas darbus, interpretējot festivāla tēmu “Pasaules dārgumi”.

2024. gadā Jelgavā norisināsies jau 25. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kas tā pastāvēšanas laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību gan ārzemju mākslinieku, gan skatītāju, gan arī citu starptautisku festivālu vidū. Ik gadu tas Jelgavā pulcē vairāk nekā trīsdesmit pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām valstīm.

Šoreiz festivāla tēma ir “Pasaules dārgumi”, aicinot tēlniekus iedzīvināt ledus mākslā tos dārgumus, kas novēroti un saredzēti sev apkārt. “Mūsu pasaule ir dārgumu piepildīta. Tie ir gan redzami un sataustāmi, gan arī tikai nojaušami un sajūtami. No cilvēka neskartiem dabas dārgumiem, līdz pašu radītiem arhitektūras, mākslas, literatūras, mūzikas dārgumiem. Dārgums var būt arī pats cilvēks – personība, kas iedvesmo, ar savu rīcību padara šo pasauli labāku. Pasaule ir patiesi dārgumu pilna, un mums katram ir jāatrod savs,” festivāla uzsaukumā saka pasākuma organizatori pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Dalībai festivālā žūrijas komisija izvēlēsies 30 tēlniekus, kuriem būs iespēja savas skices realizēt ledū, strādājot gan individuāli, gan arī komandās pa divi. Iesniegt skiču projektus līdz 5. novembrim tēlnieki aicināti vietnē kultura.jelgava.lv. Turpat pieejams arī festivāla nolikums.

Izskatot pieteikumus, tiks vērtēts tēmas atspoguļojums, mākslinieciskā izpausme, kā arī tēlnieka izpratne par ieceres tehnisko realizēšanu. Izvēlētie mākslinieki ledū skulptūru parkā Pasta salā strādās no 29. janvāra līdz 2. februārim, bet tēlnieku veikumu interesenti varēs novērtēt jau no 2. februāra vakara.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra”.