-3 °C, 2.6 m/s, 93.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMakulatūras vākšanas akcija „Bibliotēka man, es bibliotēkai”
Makulatūras vākšanas akcija „Bibliotēka man, es bibliotēkai”
26/06/2012

Līdz pat 31.oktobrim Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi un uzņēmumu iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā „Bibliotēka man, es bibliotēkai”, nesot uz bibliotēku nevajadzīgus žurnālus, papīrus un citu makulatūru.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Līdz pat 31.oktobrim Jelgavas Zinātniskā bibliotēka aicina ikvienu iedzīvotāju, iestādi un uzņēmumu iesaistīties makulatūras vākšanas akcijā „Bibliotēka man, es bibliotēkai”, nesot uz bibliotēku nevajadzīgus žurnālus, papīrus un citu makulatūru.
 
Bibliotēku apmeklētāji ir aicināti atbalstīt savu bibliotēku, palīdzot tai savākt pēc iespējas vairāk kilogramu makulatūras, organizējot makulatūras krāšanu un savākšanu gan ģimenēs, gan apkārtnes uzņēmumos un citās organizācijās.
 
Akcijas mērķis ir ne tikai atbalstīt vietējo ražotāju, kas makulatūru varēs izmantot jauna papīra ražošanā, bet arī pievērst bibliotēku darbinieku un ikviena vietējā iedzīvotāja uzmanību papīra šķirošanas un otrreizējās pārstrādes esamībai un nepieciešamībai Latvijā.
 
 „Bibliotēkā ik gadu, no aprites izņemot grāmatas un periodikas izdevumus, rodas lieli makulatūras apjomi. Taču makulatūra rodas gandrīz ikvienā ģimenē, uzņēmumā un iestādē, tāpēc aicinām padomāt par atbrīvošanos no makulatūras videi draudzīgā veidā un tādējādi arī atbalstīt vietējo uzņēmumu,” mudina Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Nadziņa.
 
Jelgavā makulatūru var nest uz Jelgavas Zinātnisko bibliotēku vai tās filiālēm – bibliotēku „Pārlielupe”, Miezītes bibliotēku un bērnu bibliotēku „Zinītis” to darba laikā.
 
Akcija vienlaicīgi norisinās visā Latvijā pēc bibliotēku brīvprātīgas iniciatīvas. Katrā no četriem Latvijas reģioniem – Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē – tiks noteikti akcijas uzvarētāji, kuri noteiktajā laikā būs savākuši visvairāk kilogramu makulatūras. Balva katra reģiona aktīvākajai bibliotēkai – fotoaparāts un kliņģeris, lai sasniegumu varētu nosvinēt kopā ar bibliotēkas lietotājiem. Tāpat ikviena bibliotēka par katriem nodotiem 500 kilogramiem makulatūras saņems veicināšanas balvu – fabrikā saražotu biroja vai mākslas papīru radošo darbnīcu organizēšanai.
 
Akciju visā Latvijā kopīgi organizē „Papīrfabrika „Līgatne”” un publisko bibliotēku attīstības projekts „Trešais tēva dēls”.
 
 
Informāciju sagatavoja
Jelgavas Zinātniskā bibliotēka                                                
Ligita Lapiņa