22.8 °C, 6 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMāras iela 5 konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” saņēmusi žūrijas atzinību
Māras iela 5 konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā” saņēmusi žūrijas atzinību
28/09/2022

SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) un Māras ielas 5 mājas vecākā Valentīna Tatarenko par daudzdzīvokļu ēkas Māras ielā 5 atjaunošanas projekta vadību konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” saņēmusi žūrijas speciālistu atzinību. Žūrija uzsver, ka šīs ēkas atjaunošanas projekts ir izcils piemērs ilgtspējīgai domāšanai un sekmē resursu taupīšanu, turklāt ap atjaunoto ēku ir radīta ērta un sakopta vide.

“Šī atzinība ir ļoti nozīmīga. Žūrijas balvā noteicošais ir cilvēciskais faktors – cilvēki novērtē, ka atjaunotā ēka ir skaista, energoefektīva, ka darbi ir paveikti kvalitatīvi. Tiek novērtēts katra iesaistītā ieguldījums. Žūrija īpaši uzteica to, ka māja Māras ielā 5, kaut arī renovēta pirms diviem gadiem, izskatās kā nupat atjaunota. Šī projekta īstenošanā būtisku atbalstu mums kā mājas pārvaldniekiem sniedza mājas vecākā Valentīna. Tieši pateicoties viņas neatlaidībai un mūsu veiksmīgajai sadarbībai, izdevies sasniegt tik labu rezultātu,” atzīst JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts.

 

Jāpiebilst, ka JNĪP viena no pirmajām Latvijā uzsāka realizēt ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektus. Veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim Jelgavā ir nosiltinātas 26 mājas. Šobrīd ar valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalstu energoefektivitātes uzlabošanas darbi norit četrās JNĪP apsaimniekotajās mājās – Pasta ielā 34, Viestura ielā 19, Kalnciema ceļā 47 un Kastaņu ielā 2A. Vēl šogad siltināšanas darbus plānots uzsākt Kastaņu ielā 2, Rīgas ielā 57, bet nākamās uz siltināšanu gaida Mātera iela 31, Pulkveža Oskara Kalpaka iela 35, Kristapa Helmaņa iela 5 un Garozas iela 24. 

 

Konkursu “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2022” jau 12. reizi organizēja Ekonomikas ministrija sadarbībā ar žurnālu “Būvinženieris” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Detalizēta informācija par šā gada konkursa laureātiem ir pieejama vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

 

 

Foto: JNĪP

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē