-6.4 °C, 2.9 m/s, 90.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMāras Vaičunas darbu izstāde „Tornis. Glezniecība”
Māras Vaičunas darbu izstāde „Tornis. Glezniecība”
27/12/2012

4.janvārī, pulksten 15, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tiks atklāta mākslinieces Māras Vaičunas darbu izstāde „Tornis. Glezniecība”. Izstāde būs apskatāma no 4.janvāra līdz 1.martam.

Klikšķināt uz attēla, lai atvērtu

4.janvārī, pulksten 15, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tiks atklāta mākslinieces Māras Vaičunas darbu izstāde „Tornis. Glezniecība”. Izstāde būs apskatāma no 4.janvāra līdz 1.martam.
 
Lai gan Māra Vaičunas visbiežāk glezno sadzīviskas lietas – traukus, pudeles, ko lietojam ik dienas, viņas māksla ir attīrīta no ikdienības smaguma un piezemētības. Mākslinieci neinteresē priekšmetu materialitāte, vieliskums vai telpa, kurā tie pastāv. Viņas uzmanība vērsta uz krāsu vissmalkākajām niansēm, kas materializē garu un jūtas. Jelgavas mākslinieku biedrības priekšsēdētājs Māris Brancis, runājot par Māras Vaičunas darbiem, stāsta, ka mākslinieces gleznās nav darbības un notikumu. Ir vienīgi iekšēja harmonija, kas ceļ dvēseli augstāk. Nekad mākslinieces klusajās dabās vai portretos nesaklausīt kliedzienus, ielas vai pūļa kņadu. Viss gleznotais dzīvo radoši aktīvā mierā un klusumā. Savā glezniecībā Māra Vaičunas stāsta par lietu dzīvi, kas izstaro gaismu un siltumu, savukārt cilvēku sejās atblāzmojas viņu jūtu daudzveidība – no iekšēji slēptas traģiskuma atblāzmas līdz dvēseliskam mieram un apgarotībai. Tas jaušams gleznu visjūtīgākās toņu niansēs, līniju ritmos, kas iezīmē priekšmetu ārējās robežas, faktūru raupjumā vai maigumā.
 
Māra Vaičunas ir viena no visizsmalcinātākajām savas paaudzes gleznotājām (dzimusi 1949.gadā). Kā keramiķe absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, tomēr tūlīt pēc skolas beigšanas no keramikas atteicās, lai pilnībā pievērsos krāsu mākslai.  Māksliniecei piešķirta Skatītāju simpātiju balva Agijas Sūnas galerijā (2011), viņa ir izstādes „Rudens 2002” laureāte un naudas prēmijas ieguvēja „Par jūtīgu niansētību un klusās dabas žanra kopšanu”, Saules bankas konkursa izstāžu prēmiju saņēmēja (1998, 2000).
 
 
Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs/Māris Brancis