14.3 °C, 2.3 m/s, 74.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMaska jāliek uz sejas, nevis jātur kabatā
Maska jāliek uz sejas, nevis jātur kabatā
14/10/2020

Lai pārliecinātos, cik apzinīgi pilsētas sabiedriskā transporta pasažieri, tirdzniecības centru un veikalu apmeklētāji lieto sejas maskas, kas šobrīd ir obligāta prasība, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija šonedēļ veic pastiprinātas kontroles. Situācija salīdzinājumā ar pagājušo nedēļu sabiedriskajā transportā esot krietni uzlabojusies – pasažieri maskas lieto, taču brauciena laikā mēdz novilkt. Savukārt tirdzniecības vietu apmeklētājiem maskas lielākoties ir, taču gadās, ka tās atrodas kabatā, nevis uz sejas. Pašvaldības policija turpinās kontrolēt masku lietošanu gan sabiedriskajā transportā, gan sabiedriskās vietās.

Kontroles pārbaudes Pašvaldības policija kopā ar SIA “Jelgavas autobusu parks (JAP) Kontroles dienestu trešdienas rītā veica pilsētas autobusos, kas uzņem pasažierus pie Jelgavas dzelzceļa stacijas. Pārbaudīti deviņi autobusi. Jelgavas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Dzintars Skuja stāsta, ka tikai divos gadījumos pasažieri nav lietojuši sejas masku. Ar viņiem veiktas preventīvas pārrunas, izskaidrojot drošības noteikumus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tie bija cilvēki cienījamā vecumā, no kuriem viens policijai uzrādīja, ka maska viņam ir kabatā, bet otrā gadījumā policijas darbinieks pasažierim masku iedeva, stāsta Dz.Skuja, uzsverot: policijas mērķis ir atkal un atkal uzsvērt, cik būtiski ir ievērot katru prasību, lai pasargātu sevi un sabiedrību kopumā. Tā pirmām kārtām ir katra paša drošība un veselība, ko var pasargāt, ievērojot gan distancēšanos, gan arī masku lietošanu sabiedriskās vietās, uzsver Dz.Skuja.

 

Prasība sabiedriskajā transportā obligāti lietot sejas masku ir spēkā jau no 7. oktobra. JAP vadītājs Gints Burks norāda, ka situācija ar katru dienu uzlabojas. Ieraugot policiju, sarosās visi. Bet ikdienā problēma ir tā, ka nereti, iekāpjot autobusā, maska tiek lietota, bet brauciena laikā to noņem. Pasažieri to ieliek kabatā, pavirza nost no sejas. Autobusau šoferi teikuši, ka īpaši ar to grēko pusaudži, kuri parasti apsēžas autobusa aizmugurē un masku demonstratīvi noņem. Te gan jāuzsver, ka autobusa šofera galvenais uzdevums ir kontrolēt situāciju uz ceļa, nevis vērot, cik pasažieru brauciena laikā lieto sejas masku, stāsta G.Burks, papildinot, ka JAP apkalpojošais Kontroles dienests strādā arī citās Latvijas pilsētās un tā darbinieki uzslavējuši Jelgavu, kur sabiedriskajā transportā maskas tiek lietotas daudz apzinīgāk nekā citviet. G.Burks stāsta, ka arī sabiedrība iesaistās, proti, paši pasažieri mēdz aizrādīt, ja kāds nelieto masku.

 

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra sejas maskas obligāti ir jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, pasta nodaļās, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, piemēram, apmeklējot dievkalpojumu.
Jau kopš trešdienas Jelgavā pastiprināti šīs normas ievērošanu kontrolē arī Jelgavas Pašvaldības policija, kas veica kontroles reidus pa pilsētas tirdzniecības centriem un veikaliem. Kopumā situācija ir laba – 80–90 procentos gadījumu cilvēki ir pieņēmuši šo normu un veikalos atbildīgi lieto sejas masku. Visbiežāk pēc policistu aizrādījuma, ka netiek lietota sejas maska, veikala apmeklētājs to izņem no kabatas, atzīstot, ka tā viņam ir, taču traucē, ar to ir grūti elpot un jūtas nekomfortabli, tāpēc neliek. Šādos gadījumos ar iedzīvotājiem tiek veiktas preventīvas pārrunas, informējot par jauno kārtību, stāsta Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna. Policija norāda, ka atbildīgi pret jauno kārtību izturas arī tirdzniecības vietas un ka pilsētā ir pat veikali, kuros pie ieejas durvīm tiek kontrolēts, vai cilvēkam ir maska vai ne.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē