18.4 °C, 1.7 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsMazaizsargāto ģimeņu bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus
Mazaizsargāto ģimeņu bērni var saņemt bezmaksas skolas preču komplektus
29/08/2022

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas trūcīgo, maznodrošināto, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros aicina saņemt skolas piederumu komplektus, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes, kas atbilst kādai no minētajām mērķa grupām, Jelgavā noteiktos laikos var saņemt divos punktos: biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts” Pasta ielā 26 un radošo domu un darbu centrā “Svētelis” Pļavu ielā 2.

Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem un bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem. Skolas preču komplektos iekļauti dažādi individuālie priekšmeti mācībām, kancelejas piederumi un citas mācībām noderīgas lietas, kā arī mugursoma tieši sākumskolas vecuma bērniem.

 

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes, tostarp Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes, kuras atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam vai ir nonākušas krīzes situācijā, kā arī maznodrošinātas mājsaimniecības, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā nepārsniedz 229 eiro. Katram bērnam pienākas viens komplekts kalendārajā gadā.

 

Jelgavā bezmaksas skolas preču komplektus, uzrādot izziņu par ģimenei piešķirto statusu, ko izsniedz Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, iespējams saņemt divās izdales vietās:

  • Biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts” Pasta ielā 26 (Jelgavas autoostas ēka), pirmdienās un otrdienās no pulksten 12 līdz 16;
  • Radošo domu un darba centrā “Svētelis” Pļavu ielā 2, trešdienās no pulksten 12 līdz 18, ceturtdienās no pulksten 12 līdz 16 (komplektus šajā vietā varēs saņemt no septembra).

Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu. Kopš 2014. gada Sabiedrības integrācijas fonds sniedz iespēju saņemt dažāda veida atbalstu, tostarp skolas preču komplektus.

 

 

Foto un informācija: Sabiedrības integrācijas fonds/ Jelgavas Sociālo lietu pārvalde