25.7 °C, 2.7 m/s, 73 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMazākumtautību kultūras biedrību Vienotības Sporta spēlēs – nūjošana
Mazākumtautību kultūras biedrību Vienotības Sporta spēlēs – nūjošana
30/08/2006

Nūjošana ir alternatīva cilvēkiem, kuri neaizraujas ar nopietnām fiziskajām aktivitātēm, taču vēlas uzlabot veselību. Nūjošanu īsumā varētu raksturot kā pastaigu svaigā gaisā, izmantojot nūjas, pareizi elpojot, kontrolējot soļu platumu, sekojot pulsa ritmam. Tas ir veids, kā jebkura vecuma, dzimuma un fiziskās sagatavotības cilvēks efektīvi un viegli spēj uzlabot fizisko formu, izkopjot pareizu stāju un elpošanu. Kā arī Šis sporta veids uzlabo asinsriti, stimulē sirdsdarbību, asinsspiediena regulāciju, māca sekot pašsajūtai un kontrolēt to.

Seminārs notiks tūlīt pēc otrajām Jelgavas mazākumtautību kultūras biedrību Vienotības Sporta spēlēm, kas noritēs Jelgavas sporta hallē jau no plkst. 10:00. Šīs spēles organizē Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociācija sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību un Jelgavas Sporta servisa centra finansiālu atbalstu. Pasākumā savu dalību apstiprinājuši dalībnieki no Jelgavas ebreju biedrības, Jelgavas krievu kopienas, Jelgavas lietuviešu biedrības „Vītis”, ukraiņu kultūras centra „Džerelo”, Jelgavas čigānu kultūras biedrības, Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas. Vēl savu dalību spēlēs pieteikušas tādas organizācijas kā Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra klubs „Siltās mājas” un biedrība „Harmonija”.

Kā informē Jelgavas Sabiedrības integrācijas centra vadītāja Rita Vectirāne: „Pirmās Jelgavas mazākumtautību kultūras biedrību Vienotības Sporta spēles, kas noritēja pagājušā gada septembrī, kopumā apmeklēja vairāk nekā 100 mazākumtautību nacionālo kultūras biedrību dalībnieki. Sporta spēļu programmā tika iekļautas desmit dažāda veida individuālās aktivitātes, stafetes un virkne citu interesantu pasākumu. Arī šogad paredzēts, ka gan nopietnās, gan jautrās sportiskajās aktivitātēs varēs piedalīties individuāli un kolektīvos.”

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību sektorā
Laura Majore