26 °C, 1.7 m/s, 67.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaMazinās plūdu draudus
Mazinās plūdu draudus
09/04/2018

Jelgavas pašvaldība plāno īstenot virkni pasākumu, lai mazinātu plūdu draudus Lapskalna, Slokas ielas un 1. līnijas rajonā – šī ir viena no plūdu apdraudētajām teritorijām, jo vietām atrodas zemāk par Driksas un Lielupes ūdens līmeni. Projektā paredzēta arī lietusūdens un saimnieciskās kanalizācijas sistēmas izbūve, kā arī ceļa seguma atjaunošana Lapskalna ielas posmā no Kazarmes līdz Zvejnieku ielai.

Pie veicamajiem darbiem, ir plānota arī Jelgavas lidlauka teritorijai piegulošā poldera slūžu rekonstrukcija. Slūžu sistēma tiks pārbūvēta tā, lai pasargātu līdzās esošās teritorijas no ūdens līmeņa svārstībām Driksā un Lielupē un pasargātu tās no applūšanas – regulējot slūžu sistēmu, ja upēs ūdens līmenis celsies, informē pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība”.

 

Savukārt Lapskalna ielas posmā no Kazarmes ielas līdz Zvejnieku ielai tiks izbūvēti saimnieciskās kanalizācijas un lietus ūdens kolektori, kas spēs uzņemt piegulošo ielu ūdeņus. Paredzēts atjaunot arī Slokas ielas novadgrāvi, kurā satek ūdeņi no visa 1. līnijas rajona, kā arī pārtīrīta 1. līnijas rajona maģistrālo grāvju sistēma. Jāpiebilst, ka pēc kolektoru izbūves Lapskalna ielas posmā no Kazarmes ielas līdz Zvejnieku ielai visā ielas platumā tiks atjaunots asfalta segums un privātmāju pusē – rekonstruēta arī ietve.

 

Lai īstenotu šos darbus, pašvaldība Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā iesniedza projektu “Jelgavas lidlauka poldera dambja pārbūve plūdu draudu novēršanai”. Projekta kopējās izmaksas ir 3 342 216,93 eiro, no tām 1 814 750 eiro ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums, 80 062,50 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībām un 1 447 404,43 eiro – Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums. Tas ir apstiprināts, un pašvaldība drīzumā plāno izsludināt iepirkumu par darbu veikšanu.

 

Plānotais projekta īstenošanas laiks ir no 2018. gada aprīļa līdz 2020. gada aprīlim.

 

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

lidlaukapolderisplans.jpg

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē