18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMaznodrošinātie un trūcīgie bez maksas var saņemt sejas masku
Maznodrošinātie un trūcīgie bez maksas var saņemt sejas masku
29/10/2020

Jelgavas Amatu vidusskola atsaukusies Jelgavas pilsētas pašvaldības lūgumam izgatavot vairākkārt lietojamas auduma sejas maskas, kuras, rūpējoties par sociāli mazaizsargātāko grupu iedzīvotājiem, pašvaldība dalīs maznodrošinātām un trūcīgām personām. Maskas iedzīvotāji, kuriem piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas personas/ģimenes statuss, 2. un 9. novembrī noteiktā laikā bez maksas varēs saņemt Pasta ielā 32 jeb agrākajā bērnu un jauniešu centra “Junda” ēkā.

Jelgavas Amatu vidusskolas direktores vietniece Nadežda Lāce stāsta, ka skolas pedagogi kopā ar audzēkņiem izveidoja sejas maskas prototipu, pēc kura tās tiek šūtas. “Situācija valstī šobrīd ir ļoti nopietna, un sejas maska jau kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Izveidojām maskas paraugu, ievērojot dažādus nosacījumus, bet, tā kā audzēkņi nevar nodrošināt tik lielu apjoma izpildi īsā laikā, masku šūšanu uzticējām ilggadējai skolas eksaminācijas komisijas loceklei Andželikai Safranovai, kurai Dobelē pieder šūšanas darbnīca. Viņa šuj maskas pēc mūsu radītā parauga, izmantojot skolas materiālus,” stāsta N.Lāce. Pirmdien Sociālo lietu pārvaldei tiks nodotas pirmās 1000 vairākkārt lietojamas auduma sejas maskas.

Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne norāda, ka maskas Pasta ielā 32 izsniegs 2. un 9. novembrī. “Vairākkārt lietojamo auduma sejas masku varēs saņemt tās personas/ģimenes, kurām šobrīd ir spēkā maznodrošinātā vai trūcīgā statuss,” stāsta R.Stūrāne, piebilstot, ka pilsētā ir vairāk nekā 1300 personu ar šādu statusu. Sociālo lietu pārvalde ir sagatavojusi šo personu sarakstu, sakārtojot alfabēta secībā pēc uzvārda. Līdz ar to personas/ģimenes, vadoties pēc uzvārda pirmā burta, maskas varēs izņemt 2. vai 9. novembrī noteiktā laikā. Piemēram, tie maznodrošinātie un trūcīgie, kuru uzvārds sākas ar burtu A, masku varēs izņemt 2. novembrī no pulksten 11.45 līdz 13.45. Lai saņemtu masku, personai ir jāuzrāda izziņa, kas apliecina maznodrošinātā vai trūcīgā statusu, kā arī personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Maskas tiks izsniegtas tai personai, uz kuras vārda Sociālo lietu pārvalde ir izsniegusi izziņu. “Lūgums iedzīvotājiem pēc maskām ierasties konkrētajā laikā un vienam ģimenes pārstāvim izņemt maskas visai ģimenei, nenākt kopā ar bērniem un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības,” tā R.Stūrāne. Jautājumu un neskaidrību gadījumā ar Sociālo lietu pārvaldi no 2. novembra var sazināties pa tālruni 29383535.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē