23 °C, 2.4 m/s, 57.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMaznodrošinātie un trūcīgie iedzīvotāji saņem sejas maskas
Maznodrošinātie un trūcīgie iedzīvotāji saņem sejas maskas
03/11/2020

Rūpējoties par sociāli mazaizsargātāko grupu iedzīvotājiem, Jelgavas pilsētas pašvaldība bez maksas nodrošina vairākkārt lietojamās sejas maskas maznodrošinātām un trūcīgām personām. Pirmdien sākta bezmaksas auduma sejas masku dalīšana un pirmajā dienā tās izņēmuši 167 iedzīvotāji. Maskas jelgavnieki, kuriem piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas personas/ģimenes statuss, varēs saņemt arī 9. novembrī noteiktā laikā ierodoties Pasta ielā 32 jeb agrākajā bērnu un jauniešu centra “Junda” ēkā.

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes pārstāve Dace Diržine stāsta, ka pirmajā dienā sejas maskas izsniegtas 167 iedzīvotājiem, kuriem Jelgavas Sociālo lietu pārvalde piešķīrusi trūcīgā vai maznodrošinātā statusu. Kopskaitā izdalītas 334 maskas, jo katra persona saņem divas bezmaksas auduma maskas. Bezmaksas sejas maskas tiek izsniegtas noteiktos laikos, vadoties pēc uzvārda pirmā burta. “Aktivitāte no iedzīvotāju puses pirmdien nebija liela. Šobrīd gan esam saņēmuši zvanus no jelgavniekiem, kuriem pēc maskas bija jāierodas pirmdien, taču viņi nokavējuši saņemšanu vai dažādu iemeslu dēļ nav atnākuši. Tādā gadījumā viņi pēc maskām lūgti nākt 9. novembrī, kad notiks otrā masku dalīšana,” stāsta D.Diržine.

Lai saņemtu masku, personai ir jāuzrāda izziņa, kas apliecina trūcīgā vai maznodrošinātā statusu, kā arī personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte. Maskas tiek izsniegtas tai personai, uz kuras vārda Sociālo lietu pārvalde ir izsniegusi izziņu. “Ir gadījumi, kad personām, kurām piešķirts trūcīgā vai maznodrošinātā status, nav fiziski pieejama izziņa. Taču arī šajā gadījumā, ja personai/ģimenei attiecīgais statuss vēl ir spēkā, var nākt pakaļ sejas maskai, uzrādot personu apliecinošu dokumentu,” stāsta D.Diržine.

Masku dalīšana tiek organizēta Pasta ielā 32 un maznodrošinātās vai trūcīgās personas/ģimenes maskas var saņemt, vadoties pēc uzvārda pirmā burta noteiktā laikā. Piemēram, tie maznodrošinātie, kuriem uzvārds sākas ar burtu M, masku var izņemt 9. novembrī no pulksten 8.10 līdz 12.

Tās personas, kuras 2. vai 9. novembrī nebūs saņēmušas bezmaksas sejas maskas, tās varēs saņemt tikai, atjaunojot trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu Jelgavas Sociālo lietu pārvaldē, vai kārtājot to pirmo reizi.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā līdz 9. novembrim par masku izsniegšanas kārtību var sazināties pa tālruni 29383535.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē