15.2 °C, 2.2 m/s, 95.2 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītība“Mehatrons” apvieno izglītību, tehniku un izgudrojumus
“Mehatrons” apvieno izglītību, tehniku un izgudrojumus
10/09/2022

Ar daudzveidīgu programmu šodien, 10. septembrī, Jelgavā notiek tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons 2022”. Bezmaksas aktivitātēs tiek popularizēta inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozare, piedāvājot inovāciju un tehnikas izstādes, iespējas pieaugušo izglītībai, aktivitātes bērniem, kā arī daudzveidīgu programmu tehniskajos sporta veidos. Autosporta aktivitātes sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” norisināsies arī rīt, 11.septembrī.

Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi. Festivāla aktivitātes būs Pasta salā un sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”.

 

Šodien, 10. septembrī, līdz pulksten  15 Pasta salā norisinās Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Atvērto durvju diena, kurā var iepazīties ar jaunā mācību gada pieaugušo izglītības iestādes piedāvājumu. Tradicionāli notiek arī metinātāju konkurss. Brīvdabas koncertzālē “Mītava” jaunrades nams “Junda” piedāvā tehniskās jaunrades dienu jauniešiem, kā ar šīs jomas izglītības iestādes un pulciņi iepazīstina ar paveikto.

 

 

Lai veicinātu izgudrotājdarbību Latvijā un sekmētu izgudrojumu reālu ieviešanu dzīvē, festivāla laikā brīvdabas slidotavā notiek izgudrojumu un inovāciju izstāde “Minox Zemgale 2022” un, ņemot vērā apmeklētāju balsojumu, tiks noteikti uzvarētāji. “Minox Zemgale 2022” organizē ZRKAC sadarbībā ar Latvijas Izgudrotāju biedrību, “CONNECT Latvija”, Latvijas Zinātņu akadēmiju un LLU Tehnoloģiju un zināšanu pārneses nodaļu.

 

Pasta salā novārtā nepaliks arī fiziskās aktivitātes –iespējams piedalīties sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus. Sacensības sākās pulksten 10, un katrā veselā stundā – pulksten 11, 12, 13 un 14 – pie balvām tiks dalībnieki, kuri aizvadītās stundas laikā būs uzrādījuši labāko rezultātu savā grupā. Sievietes un dalībnieki līdz 16 gadu vecumam cels 20 kilogramu smagu stieni, bet vīrieši – 50 kilogramu smagu stieni. Dienas otrajā pusē no pulksten 17 līdz 23 Pasta salā plānots auto skaņas turnīrs, kura dalībnieki varēs reģistrēties jau no pulksten 12 Hercoga Jēkaba laukumā.

 

Savukārt sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” no pulksten 12 līdz 20 notiks drifta turnīrs. 11. septembrī festivālu noslēgs ātruma apļa (no pulksten 9 līdz 13), veiklības brauciena (no pulksten 13 līdz 15) un mini dragreisa sacensības (no pulksten 15 līdz 20).

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē