11.8 °C, 4.8 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Mehatrons” apvieno tehnoloģiju, inovāciju un ātruma cienītājus
“Mehatrons” apvieno tehnoloģiju, inovāciju un ātruma cienītājus
08/09/2019

Šī gada tehnikas un inovāciju festivāls “Mehatrons” pulcē apmeklētājus ar plašu programmu- metālapstrādes nozares jaunāko tehnoloģiju paraugdemonstrējumi, pilsētas izglītības iestāžu sarūpētas tehniskās darbnīcas, izgudrojumu izstāde, metināšanas konkurss, izglītības skatuve, spēkratu sacensības u.c.

Vienlaikus ar 7. septembra aktivitātēm Jelgavas pilsētas Pasta salā sacensību un adrenalīna cienītāji “Mehatrona” piedāvājumu aicināti izbaudīt arī sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis”, kur pasākumi notiek gan 7., gan 8. septembrī.

7. septembrī Pasta salā valda inženierzinātnes un metāls. Plašais aktivitāšu piedāvājums nodrošina iespēju papildināt zināšanas šajās jomās gan profesionāļiem, gan bērniem un jauniešiem. Ja profesionāļus vairāk interesē jaunākais piedāvājums metālapstrādē, kā arī savu prasmju apliecināšana metināšanas konkursos, tad pilsētas ģimenes ar bērniem labprātāk piedalās radošajās darbnīcās, izzina izglītības iespējas tehniskajās jomās, kā arī vēro Latvijas robotikas čempionātu, kas pirmo reizi notiek Jelgavā sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Kā ierasts, nozīmīga loma festivālā ir arī izglītībai, kad jau no paša mazākā līdz pat pieaugušajam var iepazīt iespējas, kā papildināt savu tehnisko izglītību. Veidot robotus, redzēt kā strādā motors, pētīt automašīnu mehānismus – šos paraugdemonstrējumus labprāt vēroja kā mazi, tā lieli.

Jāpiebilst, ka izgudrojumu izstādē jelgavnieki novērtēja arī vēja rotoru, eklektisko longbordu, gudrās mājas apgaismojuma sistēmu, mobilo lietotni, kas darbojas kā preču svītrkoda skeneri, kā arī daudzus citus izgudrojumus.

7. un 8. septembrī, vasas dienas garumā, ikviens aicināts apmeklēt festivāla “Mehatrons” aktivitātes sporta kompleksā “Rullītis”.

7. un 8. septembrī tiks nodrošināts bezmaksas elektroautobuss, kas no pieturvietas “Centrs” līdz pieturai “Ruļļi” kursēs pulksten 12, 14, 17 un 19, bet no pieturas “Ruļļi” līdz pieturvietai “Centrs” pulksten 13, 15, 18 un 20.

Plakats_webam.jpg

Tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons” organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar pašvaldības pieaugušo izglītības iestādi “Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs” (ZRKAC) un biedrība “Mehu absolventi”, kopā ar sadarbības partneriem – biedrībām “Jaunatnes tehnisko sporta veidu centrs” un “Prokart”, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Foto: Jelgavas pilsēta

Informāciju sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē