24.8 °C, 1.4 m/s, 47.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMēra ledus biezumu Lielupē
Mēra ledus biezumu Lielupē
23/03/2018

Izmantojot iespēju piesaistīt Elektronikas un datorzinātņu institūta speciālistus, trešdien Jelgavā tika mērīts Lielupes ledus, izmantojot speciālu ierīci, kas ļauj noskenēt ledu visā upes platumā, sniedzot tūlītēju rezultātu.

Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvji ledu Lielupē mērīja, izmantojot impulsa radaru, kas izstaro īsus elektromagnētiskos impulsus un dod atstarojumu. Radars sekundes laikā izdara aptuveni 70 nolases.

 

Jelgavas Pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC) skaidro, ka līdz šim ledus biezums mērīts manuāli – brīvi izvēlētā vietā izurbjot caurumu un izmērot ledus biezumu ar lineālu. Saskaņā ar vakardienas mērījumiem šobrīd ledus Lielupē Jelgavā ir 16–25 centimetrus biezs – kopš pēdējā mērījuma tas ir kļuvis plānāks, tādējādi mazinoties plūdu draudiem.

 

Dati par ledus biezumu upē palīdz precīzāk prognozēt vižņu veidošanos, ūdens līmeņa kāpumu un iespējamās teritorijas, kas varētu applūst, tādējādi apzinot plūdu riskus.

 

Ņemot vērā ka ledus upēs jau sācis kust un atrasties uz tā ir bīstami, šoziem visdrīzāk ledus biezums mērīts vairs netiks.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē