18.1 °C, 3.3 m/s, 77.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMēs un darbi: Jelgavas Mākslinieku biedrībai 50
Mēs un darbi: Jelgavas Mākslinieku biedrībai 50
16/12/2022

17. decembrī, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 9.stāva izstāžu zālē, klātesot Jelgavas Mākslinieku biedrības (JMB) biedriem, atklāts JMB jubilejas albums “Mēs un darbi: Jelgavas Mākslinieku biedrībai 50”. Atskatoties uz iepriekšējo desmitgadi un apkopojot paveikto, tā ir iespēja gūt priekšstatu par biedrības aktīvāko mākslinieku radošajām gaitām.

Biedrības ilggadējais vadītājs un grāmatas ievada autors Māris Brancis stāsta, ka albumā iekļauta informācija par vairāk nekā četrdesmit biedrības biedriem. “Albumam ir divas daļas. Pirmajā katrs mākslinieks pārstāvēts ar vienu darbu, bet otrajā daļā ir mākslinieka portreta foto, katra paša iesniegtais daiļrades kredo, biogrāfijas dati un vēl viens darbs,” tā M.Brancis.

 

Grāmatas dizaineri ir Ilona un Ilmārs Drīliņi, un šajā izdevumā īpaši padomāts par mākslinieku portreta foto. To autors ir viens visam izdevumam – Harijs Daina Liepiņš. Daļa šo darbu fotoizstādē “Šoreiz viņi paši” līdz 22. janvārim ir apskatāmi izstāžu zālē. Fotoizstāde tapusi, atzīmējot Jelgavas Mākslinieku biedrības 50. jubileju, biedrības 52. darba gadā. Jāpiebilst, ka fotomeistars arī ir JMB biedrs.

 

Iepriekšējais albums ar zīmīgo nosaukumu “Jelgavai azotē” iznāca 2010. gadā – pilsētas mākslinieku organizācijas 40. jubilejā. “Jaunā albuma izdošana bija iecerēta pagājušajā gadā, bet dažādu iemeslu dēļ aizkavējās. Jau 2020. gadā Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā notika mākslas darbu izsole, kurā piedalījās ap 50 mākslinieku, un savāktie līdzekļi tika izlietoti grāmatas izdošanai,” stāsta M.Brancis. JMB kopsapulce izlēma, ka jubilejas grāmatā tiek iemūžināti tie mākslinieki, kuri kā ziedojumu izsolei iesniedza vienu vai vairākus mākslas darbus. Grāmatas izdošanu finansiāli ir atbalstījusi arī Jelgavas valstspilsētas dome un citi.

 

M.Brancis pateicas ikvienam, kas atbalstījis kataloga sagatavošanu, iespiešanu un laišanu klajā: “Ikviena cilvēka dzīves ceļu apstaro gaisma. Tā nāk no debesīm, kura augstumu un plašumu mēs paši izvēlamies. Lai šī gaisma apstaro patiesās vērtības mūsdienu tik mainīgajā pasaulē.” Grāmata izdota 500 eksemplāru tirāžā. Albums ir latviešu valodā, un tam ir kopsavilkums angļu valodā.

 

Šobrīd JMB ir vairāk nekā 45 biedri, no kuriem aktīvi darbojas ap trīsdesmit dažādu mākslas nozaru pārstāvji. Pēdējos gados biedrībā ir iekļāvušies jauni gleznotāji un grafiķi, fotogrāfi, leļļu meistare. M.Brancis piebilst, ka ne vienmēr mākslinieki ir jelgavnieki, bet viņi ir ar mūsu pilsētu saistīti vai, piemēram, piedalās vasaras plenēros, ko M.Brancis organizē jau kopš 2012. gada. M.Brancis uzteic JMB sadarbībā ar Jelgavas reģionālo Tūrisma centru un Jelgavas pašvaldību 2020. gadā organizēto konkursu “Jelgavas dominante”, kurā dažādu mākslas nozaru mākslinieki radīja darbus, kas atspoguļo Jelgavas pilsētvides izaugsmi: “Pēc konkursa biedrībai pievienojās vairāki jauni mākslinieki.”

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē