-3.2 °C, 2.9 m/s, 93.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMetālapstrādes diena Jelgavā
Metālapstrādes diena Jelgavā
30/09/2008

Foto: Ivars Veiliņš

26. septembrī Jelgavā notika metālapstrādes diena ar mērķi popularizēt profesionālās izglītības iestādes, kur var apgūt metālapstrādes arodu, kā arī iepazīstināt pilsētas iedzīvotājus un viesus ar jauninājumiem metālapstrādes jomā un dažādiem to mūsdienīgiem risinājumiem.

Pasākums tiek organizēts ceturto gadu pēc kārtas un tajā piedalās arī Mašīnbūves un metālapstrādes Rūpniecības Uzņēmēju asociācija (MASOC). Pirmo reizi pasākumā piedalījās viesi no Vācijas: Metāla un elektronikas industrijas darba devēju asociācijas NORDMETALL starptautisko attiecību koordinators Hanss Mancke un Ķīles kuģu būves rūpnīcas metinātāji.
Pasākums uzņēmējiem sākās plkst.10.30 Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra Metālapstrādes apmācības filiālē. Uzņēmēji kopā ar skolēniem piedalījās interaktīvajā ekskursijā filiāles laboratorijās un metināšanas vēstures ekspozīcijā. Apskatei bija atvērti arī topošais Metālapstrādes mācību parks un jauna CNC mašīna. Pasākumā turpinājumā uzņēmēji apmeklēja Jelgavas metālapstrādes uzņēmumus: SIA AKG Thermotechnik Lettland, Būvizstrādājumu inovāciju un testēšanas centru (BITS), NP Business Park Jelgava.
Metālapstrādes dienas svinīgā atklāšana notika plkst.14.00 Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā Svētes ielā 33, Jelgavā.

Metālapstrādes dienas ietvaros norisinājās metināšanas konkurss jauniešiem un profesionāļiem, metināšanas iekārtu demonstrācija. Jauniešiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus metālapstrādē, kā arī rast atbildi uz sev interesējošiem jautājumiem, kas atklās nākotnes iespējas šajā nozarē.
Metināšanas konkursā piedalījās 30 skolēni no Jelgavas un Jelgavas rajona skolām: 1. ģimnāzijas, Valsts ģimnāzijas, Spīdolas ģimnāzijas, 6. vidusskolas, Vakara (maiņu) vidusskolas, Speciālās internātpamatskolas, Amatu vidusskolas, Amatniecības vidusskolas, Staļģenes pamatskolas, kā arī studenti no Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes.

Metināšanas konkursa rezultāti:
1. vieta – Reinis Košins (Jelgavas Valsts ģimnāzija, 9.e klase),
2. vieta – Artūrs Skrupskis (Staļģenes pamatskola, 9.b klase),
3. vieta – Mārtiņš – Toms Čekanovskis (Staļģenes pamatskola, 8.a klase).
Konkursa uzvarētāji saņēma JR PIC diplomus un balvas.
Konkursā profesionāliem metinātājiem varēja pieteikties privātpersonas, kā arī uzņēmumu darbinieki, ne jaunāki par 18 gadiem. Profesionāļiem konkurss notika gan loku metināšanā, gan gāzes metināšanā, kurā piedalījās 19 metinātāji. Konkursa rezultātus vērtēja ekspertu komisija: Juris Priednieks (EWE), Vladimirs Čistjakovs (EWE), Anatolijs Gvardins (EWE), Ojars Pētersons.
Konkursa rezultāti MAG metināšanā:
1. vieta – Staņislavs Jumatovs (SIA „Bucher Schoerling Baltic”),
2. vieta – Lars Blenski (Ķīles kuģu būves rūpnīca, Vācija),
3. vieta – Aleksejs Tarasjuks (AS „Rīgas Kuģu Būvētava”).
Konkursa rezultāti MMA metināšanā:
1. vieta – Dmitrijs Mariņins (SIA „Komunikāciju vadība”),
2. vieta – Artūrs Jevdokimovs (AS „Rīgas Kuģu Būvētava”),
3. vieta – Igors Hodunovs (SIA „Komunikāciju vadība”).

Konkursa uzvarētāji saņēma JR PIC un sadarbības partneru balvas.
JR PIC lielajā konferenču zālē notika tehnisko izglītības iestāžu prezentācijas. Tehnisko izglītības iestāžu (Rīgas 3. arodvidusskolas, Rīgas tehniskās koledžas, Jelgavas Amatu vidusskolas, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža, Rīgas Tehniskā universitātes, Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) tehniskās fakultātes) pārstāvji savās prezentācijās pasākuma dalībniekiem pastāstīja par nākotnes iespējām un perspektīvām metālapstrādes nozarē, kā arī iespējām iegūt izglītību šajā jomā. Skolēni vēroja robotu demonstrāciju.
Lai pārbaudītu savas zināšanas par metālapstrādes nozari, 50 skolēni piedalījās konkursā. Labākie bija Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 9.kom klases skolēni: Gundars Ceplītis, Deivids Cjukša un Jēkabs Dambergs. Viņi saņēma JR PIC balvas. Par aktivitāti un ieinteresētību Jelgavas 4. pamatskolas 6. klases skolēni saņēma veicināšanas balvas.

Informāciju sagatavoja
Solvita Romanova
JRPIC Sabiedrisko attiecību speciāliste