25.7 °C, 4.1 m/s, 35.1 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaMeža dienā Pasta salā apmeklētāji gaidīti līdz pulksten 17
Meža dienā Pasta salā apmeklētāji gaidīti līdz pulksten 17
26/04/2024

Šodien Pasta salā notiek tradicionālā Meža diena. Šogad Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža un vides zinātņu fakultātes organizētā pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā!” devīze ir “Mežs mainībā”. Pilsētnieki aicināti izzināt meža un ar to saistītās nozares, iegūt vērtīgas zināšanas par meža produktiem un to izmantošanas daudzveidību, kā arī iepazīt nozarē nodarbināto profesiju plašo spektru un izglītības iespējas. Ieeja pasākumā – bez maksas. Apmeklētāji Pasta salā gaidīti līdz pulksten 17.

No rīta pasākumu ar muzikālu sveicienu atklāja Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota” diriģenta Agra Celma vadībā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Viņš uzteica Meža un vides zinātņu fakultātes ieguldījumu šo svētku organizēšanā, kas dod iespēju jelgavniekiem gūt jaunas zināšanas gan par kokiem, gan par mežu, gan produktiem, kas top no mūsu Latvijas bagātības. “Šis viennozīmīgi ir uz nākotni vērsts pasākums, jo mūsu atbildība ir izaudzināt zinošus un prasmīgus mežu apsaimniekotājus. Un šī ir lieliska iespēja bērniem un jauniešiem pašiem savām acīm redzēt, kas aug mežā, ar kādu tehniku tiek strādāts, kādi pētījumi top un ko varam izgatavot no koka,” tā A.Rāviņš.

Pasākums pulcē vairāk nekā 30 meža un saistīto nozaru uzņēmumus un organizācijas, kas apmeklētājiem piedāvā izzinošas un radošas aktivitātes, kā arī pašiem daudz ko pamēģināt. Piemēram, izgatavot koka putnu būri, atpazīt dažādas koku sugas, indīgus augus, kas sastopami mežā, pārbaudīt saplākšņa elastību un izturību trepīšu izaicinājumā, iekāpt mežizstrādes tehnikā, vērot, kā tiek strādāts ar harvesteru, paši noteikt attālumu līdz objektiem, pielietojot dažādas ģeodēziskās metodes.

Jāpiebilst, ka pasākums notiek ar mērķi izglītot sabiedrību par Latvijas meža un dabas resursu apsaimniekošanas rezultātā iegūstamajām koksnes un nekoksnes vērtībām, to pielietojumu, dažādu saistīto nozaru nozīmi meža apsaimniekošanā un veselīgas sabiedrības attīstībā. Pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā” organizē LBTU Meža un vides zinātņu fakultāte sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldību, iestādi “Kultūra”, Latvijas meža un saistīto nozaru organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem. Meža dienas atbalsta Zemkopības ministrija un Meža attīstības fonds.

Plašāk par pasākumu ŠEIT.