10.2 °C, 1 m/s, 97 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaMežs ienāk Jelgavā
Mežs ienāk Jelgavā
29/04/2022

Šodien Pasta salā notiek tradicionālā LLU Meža fakultātes organizētā Meža diena. Šogad pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā” devīze ir “Mežs mūsu ikdienā”. Pasākuma laikā var iepazīties ar meža nozari, tās darbības jomām un ražoto produkciju, iegūt zināšanas par koksnes un nekoksnes produktiem, to izmantošanas daudzveidību, uzzināt par izglītības iespējām meža nozares specialitātēs, kā arī izprast tās nozīmi Latvijas ekonomikā. Pasākums šodien notiks līdz pulksten 18.

No rīta pasākumu ar muzikālu sveicienu atklāja Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota” diriģenta Agra Celma vadībā. Pasākuma dalībniekus uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, uzsverot meža nozīmi un atgādinot, ka par to visiem ir jārūpējas. Tāpat priekšsēdētājs A.Rāviņš uzrunāja jauniešus un pirmsskolas iestāžu audzēkņus, aicinot šodien apmeklēt pieejamos stendus, lai uzzinātu vairāk par mācībām un nākotnes darba iespējām meža nozarē. Priekšsēdētājs A.Rāviņš arī aicināja klātesošos apskatīt, kā tēlnieki kokam dod otro elpu, veidojot skulptūras no savu laiku nokalpojušiem kokiem.

 

Meža dienā piedalās vairāk nekā 50 dalībnieku, tostarp Latvijā lielākie mežu apsaimniekotāji AS “Latvijas valsts meži” un SIA “Rīgas meži”, viens no lielākajiem kūdras ieguves un pārstrādes uzņēmumiem Latvijā SIA “Latflora”, vadošais saplākšņa un tā produktu ražotājs Baltijas valstīs AS “Latvijas finieris”, koka logu un durvju ražotājs SIA “Flora”, kokapstrādes iekārtu ražotājs “Logver”, elektroinstrumentu ražotāji “Husqvarna Latvija” un “Makita”.

 

Pasākuma mazākos apmeklētājus priecē Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza, Latvijas Nacionālā dabas muzeja un SIA “Sodra” stendi, kuros ne vien var uzzināt daudz interesanta par Latvijas dabā sastopamajiem putniem, bet arī, izmantojot “Makita” instrumentus, izgatavot putnu būrīti. Tāpat ģimenes mājražošanas uzņēmums “Mītavas čiekurs” un Latvijas Biškopības biedrība piedāvā savus produktus.

 

Ģimenes uzņēmums “Solidwood gifts”, kas no Latvijā augušiem kokiem ražo spēles, puzles un galvlaužus, interesentiem piedāvā dažādas prātu asinošas spēles. Savukārt Meža konsultāciju pakalpojumu centrs aicina piedalīties koku atpazīšanas aktivitātēs. Tāpat var tuvāk iepazīt dažādus koksnes produktus, piemēram, kas ir koku vilna un kā to iegūst un izmanto.

 

Tāpat pasākumā jauniešiem ir iespēja uzzināt par LLU Meža fakultātes piedāvātajām studiju iespējām mežsaimniecībā un kokapstrādē.

 

Vienlaikus Pasta salā apmeklētāji var aplūkot, kā top koka skulptūras. Līdz 2. maijam norisinās festivāls “Otrā elpa”, kurā pieci tēlnieki veido koka skulptūras. Ainars Zingniks kokā attēlos pasakas “Garā pupa” varoņus, Māris Gailis pievērsīsies pasakai “Div’ dūjiņas”, Armands Vecvanags no koka veidos sunīti un kaķīti, Gundars Kozlovskis – lapsu un vārnu, bet Tautvils Paviļonis – sirēnu.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti ievērot saskaņoto satiksmes organizācijas shēmu.

 

 

Tradicionāli festivālu ar instrumentiem atbalsta “Husqvarna Latvija”. Meža dienas organizē LLU Meža fakultāte sadarbībā ar Jelgavas pašvaldību un iestādi “Kultūra”, Latvijas meža nozares organizācijām un uzņēmumiem, nozares izglītības iestādēm, kā arī amatniekiem un individuālā darba veicējiem. Pasākumu atbalsta Meža attīstības fonds.

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē