13.5 °C, 3.9 m/s, 81.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiMiezītes bibliotēka aicina uz Dambretes rītu
Miezītes bibliotēka aicina uz Dambretes rītu
07/10/2020

Miezītes bibliotēkā Dobeles šosejā 100a 10. un 24. oktobrī pulksten 11 notiks Dambretes rīti kopā ar vairākkārtējo Latvijas čempionu dambretē un pasaules čempionāta turnīra dalībnieku jelgavnieku Vladislavu Vesperi, informē Jelgavas pilsētas bibliotēkā.

V.Vesperis ir Latvijas vīriešu čempionāta dambretē uzvarētājs 2000. gadā un 2011. gadā, kā arī daudzkārtējs Latvijas vīriešu komandu čempionāta uzvarētājs Dambretes attīstības biedrības komandas sastāvā, Prāgas starptautiskā turnīra uzvarētājs 1999. gadā, 3. vietas ieguvējs Partenē (Francija) starptautiskajā turnīrā 1997. gadā, kā arī bijis pasaules čempiona titula pretendentu turnīra dalībnieks 2002. gadā. Kopš 2002. gada viņš ir arī starptautiskais meistars dambretē.

 

V.Vespera ceļš pretī dambretei aizsācies jau pirmajā klasē, tomēr nopietni spēlei viņš pievērsies sestajā klasē, kad gūti pirmie panākumi – godalgotas vietas jauniešu čempionātos. Sākotnēji viņš trenējies Ventspilī pie trenera Viktora Lasmaņa. Raksturojot savu aizraušanos, V.Vesperis skaidro, ka dambretē – sevišķi starptautiskajā dambretē – īpašs ir tas, ka tā ir stratēģiska spēle, kas ļauj paredzēt notikumus uz priekšu. Tā ir arī radoša spēle, kas spēlētājam sniedz plašas radošās domāšanas un rīcības variēšanas iespējas, tai skaitā pārsteidzošus un neordinārus gājienus un risinājumus.

 

Miezītes bibliotēkā stāsta, ka pasākums bibliotēkā galvenokārt notiks kā spēle, V.Vesperim aizvadot seansus ar pasākuma dalībniekiem, taču tiks atbildēts arī uz interesējošiem jautājumiem. Pirmoreiz šāds pasākums aizvadīts janvārī, savukārt oktobrī tas notiks divreiz.

 

Pasākuma apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē