-1.8 °C, 4.3 m/s, 91 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiMiezītes bibliotēkā notiks lasījumi par Latvijas brīvības cīņām
Miezītes bibliotēkā notiks lasījumi par Latvijas brīvības cīņām
13/11/2023

Valsts svētku nedēļā, 16. novembrī pulksten 14, Miezītes bibliotēka aicina uz tematisku pasākumu “Latvijas brīvības cīņas”, kurā ar lasījumiem uzstāsies vēstures un valsts aizsardzības nozares pārstāvji.

“Lai kopīgi veidotu valsts nākotni, mums ir jāzina pagātne. Šis pasākums ir iespēja pilnveidot savas zināšanas un gūt ieskatu par sarežģītu un vienlaikus liktenīgu valsts vēstures periodu, kurš Latvijai nodrošinājis neatkarības iegūšanu,” stāsta Miezītes bibliotēkas vadītāja Liene Vespere, uzrunājot pasākumam dažāda vecuma dalībniekus.

Pasākuma ieskaņā apmeklētājus uzrunās Zemessardzes veterānu priekšnieks Valentīns Toleiķis un notiks Zemessardzes kapelāna Jāņa Erno aizlūgums. Turpinājumā par Latvijas brīvības cīņām stāstīs Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktores vietnieks Aldis Barševskis, par Latvijas kara ordeņa tēmu runās Izdzīvošanas skolas kursants Toms Blučs, bet ar informāciju Latvijas patriotiskajām organizācijām iepazīstinās zemessardzes veterāns, virsseržants Ilgars Puškevics. Uzrunājot klātesošos, par Latvijas Nacionālās armijas lomu stāstīs zemessardzes virsseržants Ēriks Grinevics, bet par palīdzību Brīvības cīnītājiem – zemessargs Andris Lelis.

Par pasākuma muzikālo pavadījumu rūpēsies Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona ansamblis “Junda” un tās vadītājs Lauris Rudzītis.

Tāpat par godu valsts svētkiem, līdz novembra beigām Miezītes bibliotēkā Dobeles šosejā 100A skatāma Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja izstāde par bermontiādi Latvijā un Jelgavā.

Ieeja pasākuma bez maksas un bez iepriekšējās pieteikšanās.