20.3 °C, 2.7 m/s, 64.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMirkļa emociju tvērums gleznu izstādē “Mirklis. Gaisma. Es”
Mirkļa emociju tvērums gleznu izstādē “Mirklis. Gaisma. Es”
05/07/2020

No 1. jūlija Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī skatāma mākslinieces Zitas Vēveres zīmējumu gleznu izstādē “Mirklis. Gaisma. Es”. Galvenais motīvs, kas caurvij Z.Vēveres glezniecību, ir gaismas tvērums – kā uz dažām sekundēm izgaismojas viss, kam gaisma pieskārusies.

Izstādē redzamie darbi tapuši pēdējo dažu gadu laikā. Tieši tikpat ilga ir autores pieredze glezniecībā, un šī ir viņas otrā personālizstāde. Kā saka pati māksliniece: “Kad es redzu šādu mirkli – kā saule rotājas un spēlējas smilgās, ābeļziedā, magones trauslajās ziedlapās vai uz sienas -, man gribas to apstādināt. Parasti tveru pēc fotoaparāta un pēcāk gleznodama pieredzu mirkli vēlreiz – savā ritmā un izdzīvodama katru niansi”.

 

Pandēmijas laikā, gleznodama rozi, autore esot aizdomājusies – pats muļķīgais, ko darīt pasaules krīzes laikā, ir – gleznot, turklāt kaut ko tik banālu kā roze! Bet vienlaikus tā šķiet pati cilvēciskākā attieksme, kādu vien varētu ieņemt, – smelties spēku dabā un vienkāršībā, novērtējot un svinot katru mirkli, kas mums ir dots. Savas rozes gleznojumam viņa devusi nosaukumu “Nekaunīgā ziedēšana”, uzsverot dabas un cilvēka, kas ir savvaļīgās pasaules sastāvdaļa, spēku plaukt un ziedēt jelkādos apstākļos.

 

Z.Vēveres vēlējums ikvienam: “Sekojiet tam, uz ko mudina dvēsele! Tas ir īstais un bieži vien vienīgais ceļš uz piepildījuma izjūtu, un atsaukties dvēseles aicinājumam nekad nav par vēlu.”

 

Gleznu izstāde “Mirklis. Gaisma. Es” apskatāma no 1. līdz 29. jūlijam Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv .

 

 
Foto: Jelgavas pilsēta
 
Informācija: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs