15.3 °C, 3.5 m/s, 61.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsēta“Mītava” regbists turpina izaugsmi Gruzijā
“Mītava” regbists turpina izaugsmi Gruzijā
08/03/2024

Jau pusotru mēnesi spēcīgajā Gruzijas regbija līgas klubā trenējas talantīgais un daudzsološais Jelgavas regbija kluba “Mītava” regbists Dāvids Židelis, kurš spēlē arī Garkalnes regbija klubā “Livonia”. Regbists norāda, ka treniņu process Gruzijā ir ļoti intensīvs.

D.Židelis kopā ar vēl diviem “Livonia” spēlētājiem Ruslanu Sosnaru un Gļebu Vorobjovu janvāra vidū devās uz Gruziju, izmatojot lielisko iespēju vairākas nedēļas piedalīties treniņos, nostiprinoties Gruzijas, kas ir Pasaules kausa finālturnīra regulāra dalībniece kopš 2003. gada, pirmās līgas regbija klubā Kutaisi “Bagrati”. G.Vorobjovs ar R.Sosnaru pirms dažām nedēļām jau atgriezās Latvijā, lai turpinātu mācības, bet labākais no šī trio – D.Židelis – turpina izaugsmi Gruzijā.

Latvijas spēlētāji saņēmuši labus vārdus no galvenā trenera un arī reģiona komandu menedžera. Visvairāk uzslavu izpelnījies Jelgavas regbists D.Židelis, kurš no pēdējām piecām spēlēm četrās ir spēlējis uz laukuma, bet vienā palicis rezervē. Turklāt pēdējā spēlē, kas bija pagājušajā nedēļas nogalē, kur “Bagrati” gan piedzīvoja zaudējumu 5:22, Dāvidam tika uzticēts uz laukuma aizvadīt visas 80 minūtes.

“Treniņu process ir ļoti intensīvs. Treniņi notiek gan no rīta, gan vakarā, un atlikušajā laikā tiek dota iesēja iet uz svaru zāli. Treniņos ļoti daudz tiek atstrādātas kombinācijas un izietas dažādas spēļu situācijas. Liels uzsvars ir uz aizsardzību. Katrā treniņā, kad spēlējam, pati svarīgākā lieta ir spēcīga aizsardzības līnija. Katrā treniņā es gūstu kaut ko jaunu un uzlaboju vispārēju saprašanu par to, kā tieši tiek spēlēts regbijs-15,” stāsta D.Židelis.

“Mūsu klubs ļoti lepojas ar Dāvida sasniegumiem. Viņš allaž ir bijis ļoti centīgs un mērķtiecīgs spēlētājs. Jau vairākus gadus viņš ir savas vecuma grupas kapteinis, bijis divu Latvijas U-18 izlašu kapteinis, kā arī pagājušajā sezonā viņš nospēlēja visās iespējamajās Latvijas regbija izlasēs, kur tikai varēja kandidēt – regbijs-7 vīriešiem, regbijs-7 U-18 jauniešiem un regbijs-15 pieaugušajiem,” ar sava audzēkņa sasniegumiem lepojas Jelgavas kluba “Mītava” galvenais treneris Roberts Bondarenko.

Treneris uzsver, ka ļoti svarīgs ir Dāvida ģimenes ieguldījums. “Neatsverams atbalsts ceļā uz šiem panākumiem ir Dāvida ģimenei. Dāvidam ir jaunāks brālis Gustavs, kurš arī spēlē regbiju, un jaunāka māsa Grieta. Ģimene ir ļoti saaugusi ar regbiju, un tas ir milzīgs dzinulis Dāvidam. Vēl pirms došanās uz Gruziju Dāvidam bija labākais treniņu apmeklējums no visiem audzēkņiem klubā. Viņš ir lielisks piemērs saviem vienaudžiem un kluba jaunākajiem censoņiem,” uzsver R.Bondarenko.

RK “Mītava” galvenais treneris sava audzēkņa attīstībā ir pateicīgs regbija klubam “Livonia”. “Milzīgs paldies “Livonia” par doto iespēju Dāvidam pierādīt sevi spēcīgajā Gruzijas līgā un spēlēt regbiju tur. Manuprāt, tas būs lielisks impulss viņam,” tā Dāvida treneris.