25.4 °C, 2.2 m/s, 63.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMuzejā apskatāma izcilās gleznotājas Birutas Baumanes darbu izstāde
Muzejā apskatāma izcilās gleznotājas Birutas Baumanes darbu izstāde
03/06/2022

No 4. jūnija Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atvērta izstāde “Gadsimta gleznotāja. Birutai Baumanei 100”. Atzīmējot zemgalietes, izcilās gleznotājas 100. jubileju, mākslinieces talanta cienītāji aicināti uz tikšanos muzejā 10. jūnijā pulksten 16, lai atcerētos Birutas Baumanes spilgto un bagāto pienesumu 20. gadsimta latviešu glezniecībā.

Izstādē apskatāmas 50 mākslinieces gleznas no dažādiem daiļrades periodiem. Tā ir tikai neliela daļa no B.Baumanes tūkstošs gleznu lielā radošā mantojuma. Darbus izstādei no mākslinieces darbnīcas izvēlējās B.Baumanes meita Laine Kainaize, kura arī ir gleznotāja.

 

B.Baumanei bija vairākas iecienītas tēmas, piemēram, bieži gleznoti cirka artisti. Izstādē apskatāmi arī aktieru un citu Latvijā pazīstamu personu portreti,  kā arī vairāki aktu gleznojumi un ainavas.

 

Mākslas zinātniece Anda Treija par B.Baumani raksta šādi: “Biruta Baumane (1922–2017) – viena no latviešu glezniecības virsotnēm. Viņas radītais caurvij mūsu mākslas kopainu vairāk nekā pusgadsimta garumā. Mums jāšķērso laikmets, lai izsekotu līdzi viņas mākslai, bet tas ir to vērts. Biruta Baumane gleznojusi to, ko redzējuši, ko jutusi un pārdzīvojusi, to, ko mīlējusi, – savu zemi, tās cilvēkus, viņu un savu dzīvi. Nekas nav izdomāts, viss ir īsts un patiess. Arī viņas mīlestība pret glezniecību, bet vēl vairāk pret dzīvi.”

 

B.Baumanes gleznu izstāde muzejā apskatāma līdz 24. jūlijam. 

 

Jāpiebilst, ka svētdien, 5. jūnijā, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs būs slēgts.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē