18.9 °C, 2.3 m/s, 96.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMuzejā atvērs atmiņu krājumu par Jelgavu 19.gadsimtā
Muzejā atvērs atmiņu krājumu par Jelgavu 19.gadsimtā
16/05/2016

Trešdien, 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā – pulksten 14 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks gleznotāja, mākslas vēsturnieka, kultūras un sabiedriskā darbinieka Jūliusa Dēringa (1818 – 1898) atmiņu krājuma “Ko es nekad negribētu aizmirst jeb atmiņas no manas dzīves” prezentācija. Grāmatas divus sējumus – oriģinālu vācu valodā un tulkojumu latviešu valodā sagatavojis Latvijas Valsts vēstures arhīvs.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

Trešdien, 18. maijā – Starptautiskajā Muzeju dienā – pulksten 14 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks gleznotāja, mākslas vēsturnieka, kultūras un sabiedriskā darbinieka Jūliusa Dēringa (1818 – 1898) atmiņu krājuma “Ko es nekad negribētu aizmirst jeb atmiņas no manas dzīves” prezentācija. Grāmatas divus sējumus – oriģinālu vācu valodā un tulkojumu latviešu valodā sagatavojis Latvijas Valsts vēstures arhīvs.

Izdevumu, kas Rīgā tika atvērts 28.aprīlī, Latvijas Valsts vēstures arhīvs veltījis Kurzemes literatūras un mākslas biedrības 200 gadu jubilejai.

Šo atmiņu publikācija nav nejauša: vairāk nekā 40 gadus J. Dērings aktīvi darbojās Kurzemes literatūras un mākslas biedrībā un Kurzemes provinces muzejā, bijis bibliotekārs, biedrības un muzeja sekretārs. Viņam bija lieli nopelni ne vien biedrības administratīvajā, bet arī zinātniskajā darbā, kolekciju veidošanā un sakārtošanā, katalogu sastādīšanā.

Dēringa personiskie dokumenti ir nozīmīgs kultūras vēstures avots. Tie sniedz plašu ieskatu ne vien mākslinieka personiskajā dzīvē, bet arī Jelgavas un Rīgas birģeru, kā arī Kurzemes muižnieku sadzīvē, iepazīstina lasītājus ar Jelgavas apbūvi, arhitektūras pieminekļiem Kurzemē un Vidzemē.

Grāmatas prezentācijā piedalīsies tulkotāja Valda Kvaskova, Latvijas Nacionāla arhīva direktore Māra Sprūdža, Latvijas Valsts vēstures arhīva direktora vietniece Valda Pētersone, mākslas vēsturniece, J.Dēringa daiļrades pētniece Edvarda Šmite un citi speciālisti.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē