4.3 °C, 4.7 m/s, 65.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMuzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”
Muzejā sestdien atklās izstādi “Notiek”
01/03/2024

Sestdien, 2. martā, pulksten 13 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā durvis vērs jauna izstāde – Ievas Vītolas-Lindkvistas un viņas vīra Oles Lindkvista darbu izstāde “Notiek”. Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 31. martam.  

“Notiek, viss notiek, notiekas, kustas, klājas, pārklājas, noklājas, uzklājas, aizklājas viens laukums pāri otram, kaut kas pazūd, kaut kas jauns uzrodas… Kārtu pa kārtai. Brīvas līnijas un formas, apļi, ovāli un kvadrāti. Pretstati. Ekspresīvu, intuitīvu līniju un laukumu triepieni iepretim precīzām ģeometriskām formām. Lielās otas iepretim mazām. Straujš krāsu uzliciens iepretim lēnam, precīzam formas zīmējumam. Aplis kā meditācija. Aplis kā veselums un vienotība. Aplis, kas savieno. Kustība, kas nebeidzas. Pagātne un tagadne. Intensitāte. Krāsas kā prieks. Krāsas kā vitalitāte. Krāsas kā līdzsvars. Un visam pāri kustība – tā es raksturotu to, kas mani interesē glezniecībā,” saka māksliniece Ieva Vītola-Lindkvista.

Mākslinieks O.Lindkvists darbus veidojis no zāģēta un krāsota finiera un tie izstādē pārstāv divas tēmas. “Tā ir mana vizuālā valoda, kas ir attīstījusies pēdējo desmit gadu laikā. Jaunākajā darbā krāsa atkal kļuvusi aktuāla. Darbs sākās sapnī, kurā tika minēti “tilti starp poēziju un mehāniku”. Tas bija tik savdabīgi, ka es nolēmu to kādā darbā izpētīt, darbā, kurā satiekas divas pasaules – kvalitātes un kvantitātes pasaule. Tā ir sava veida pārejas fāze starp attēlu un skulptūru, un šiem darbiem patīk radīt šaubas par savu apjomu un būtību. Šeit virsmas un telpas, motīva un simbola krustpunktā, kur mēs varam šaubīties par to, ko mēs redzam. Man tā ir mākslinieciski aizraujoša un intensīva vieta, kur atrasties. Un tas labi saskan ar manu pieredzi, ka tas, ko mēs dēvējam par realitāti, ir kaut kas tāds, kas beidzas nezināmos dziļumos,” norāda O.Lindkvists.

Izstādē muzejā eksponēti mākslinieku darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Šī izstāde muzejā būs skatāma līdz 31. martam.