16.7 °C, 1.7 m/s, 98.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMuzejā skatāma Ģederta Eliasa balvas darbu izstāde
Muzejā skatāma Ģederta Eliasa balvas darbu izstāde
09/09/2020

Svinot izcilā latviešu gleznotāja un pedagoga, lauku žanra tradīciju veidotāja latviešu glezniecībā Ģederta Eliasa 133. dzimšanas dienu, Jelgavas pilsētas pašvaldība kopā ar Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju rīko jau otro konkursu un izstādi “Ģ.Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā”. Izstāde līdz 4.oktobrim apskatāma muzejā, bet apbalvošanas ceremonija norisināsies 23. septembrī pulksten 16.

Kā skaidro Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja direktores vietniece darbā ar sabiedrību Marija Kaupere, mākslinieku noturīgā interese, bagātīgais konkursā iesniegto darbu klāsts un lielā darbu dažādība ir apliecinājums lauku tēmas stabilajai vērtībai Latvijas glezniecībā 21. gadsimtā, kas sasaucas arī ar Ģ.Eliasa veidotajām glezniecības tradīcijām.

 

“Lauku tēmai mākslinieks ir pievērsies visos daiļrades periodos gan ainavās, gan klusajās dabās, veiksmīgi to ietvēris pat grupas portretā, gleznojot eļļas, akvareļa un pasteļa tehnikā. Lai gan Eliass vienlīdz meistarīgi risinājis dažādas tēmas un viņa bagātajā radošajā mantojumā atrodams teju viss, ko varam iedomāties, tomēr lauku tēmai ir īpaša vieta viņa daiļradē, jo savās lauku žanra gleznās mākslinieks gluži kā latviešu tautas dziesmās ir atspoguļojis gada ritējumu, gleznojot dzimtās mājas visos gadalaikos un parādot lauku darbu daudzveidību kā neatņemamu dzīves sastāvdaļu. “Zīlēnu” ainavās mākslinieks ir iemūžinājis vārdos nepasacīto – dzimto māju, zemes un vecāku mīlestību,” stāsta M.Kaupere.

 

Konkurss “Ģ.Eliasa balva par lauku tēmu Latvijas glezniecībā” notiek otro reizi. Konkurss tiek rīkots reizi trijos gados, un pirmā balvas pasniegšana notika 2017. gada 5. septembrī, kad galveno balvu ieguva Edvīns Kalnenieks par darbu “Dārzs vakarā”.

 

Izstādes apmeklētāji aicināti būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktās fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības prasības.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija: Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs