27.1 °C, 4.1 m/s, 57.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMuzejā – tikšanās ar mākslinieci Džemmu Skulmi
Muzejā – tikšanās ar mākslinieci Džemmu Skulmi
19/07/2016

Piektdien, 22. jūlijā pulksten 16 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks tikšanās ar gleznotāju Džemmu Skulmi. Tā būs iespēja uzzināt vairāk par mākslinieces personālizstādē "Dialogi" izstādītajiem darbiem un arī uzdod savus jautājumus māksliniecei.

Publicitātes foto

Piektdien, 22. jūlijā pulksten 16 Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks tikšanās ar gleznotāju Džemmu Skulmi. Tā būs iespēja uzzināt vairāk par mākslinieces personālizstādē “Dialogi” izstādītajiem darbiem un arī uzdod savus jautājumus māksliniecei.
 
Džemmas Skulmes personālizstāde “Dialogi” ļauj ielūkoties gleznotājas daiļradē no 20.gadsimta 50. gadiem līdz pat jaunākajiem darbiem, kas tapuši speciāli šai izstādei. No dažādiem krājumiem vienkopus savākti gleznotājas slavenie darbi ar Spānijas motīviem un fascinējošās atsauces uz Djēgo Velaskēza glezniecību. Tie sarunājas ar māksliniecei tikpat svarīgajām “Tautumeitām”, “Kariatīdēm” un darbiem, kas veltīti tautasdziesmai kā simboliskam mūsu kultūras vispārinājumam. Izstāde piedāvā ieskatu arī 60. un 70. gadu monumentālajos pasūtījuma darbos.
 
Dž.Skulmes izstāde atvērta līdz 4.septembrim. To rīko  Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs, fonds “Mākslai vajag telpu”.

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē