23.7 °C, 3.8 m/s, 78.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaMuzejs piedāvā meklēt atšķirības Ģederta Eliasa gleznās
Muzejs piedāvā meklēt atšķirības Ģederta Eliasa gleznās
16/01/2021

Kamēr muzeji vēl joprojām ir slēgti apmeklētājiem, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs piedāvā dažādas aktivitātes tiešsaistē. Jaunākā no tām aicina iepazīt ar Jelgavas vēsturi cieši saistītā Ģederta Eliasa gleznas vēl neierastā veidā – meklējot vizuālas atšķirības divos šķietami identiskos mākslas darbos.

“Muzeja darbinieki šajā laikā turpina strādāt, un domājam arī dažādus veidus, kā tikties ar mūsu apmeklētājiem attālināti. Viens no tiem ir spēle, kurā ik pa laikam aicināsim meklēt atšķirības Ģederta Eliasa gleznās. Visus darbus ir sagatavojis mūsu dizainers Uldis Zuters, kurš ar mākslinieka redzējumu uzdevumu ir padarījis pieteikami sarežģītu – gleznas ir izmainītas visai nemanāmos veidos. Šobrīd publicēta pirmā glezna “Maija ar saulessargu”, bet gaidāmi arī citi uzdevumi. Šī ir lieliska iespēja ikvienam kārtīgi iepazīt Eliasa gleznas, kas būs ļoti vērtīgi nākamajā muzeja apmeklējumā, kad atkal būsim atvērti,” stāsta muzeja direktores vietniece darbā ar sabiedrību Marija Kaupere.

 

Jāpiebilst, ka līdzās atšķirību spēlei muzejā uzsākta “Facebook” publikāciju sērija. Īsos, bet informatīvos rakstos muzeja speciālisti iepazīstina ar notikumiem, faktiem un mākslas darbiem, kas ļauj tuvāk iepazīt arī vēsturi un ar Jelgavu saistītas personības.

 

Sakarā ar valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, līdz 25. janvārim slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpina darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās jānodrošina cilvēku vienvirziena kustība, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties var arī dabas takas.

 

Foto: Ģederta Eliasa glezna “Maija ar saulessargu”

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē