21.7 °C, 1.7 m/s, 66.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaMuzejs uzsāk tiešsaistes publikāciju sēriju
Muzejs uzsāk tiešsaistes publikāciju sēriju
10/01/2021

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs jaunajā gadā, kamēr muzeji vēl joprojām ir slēgti apmeklētājiem, uzsāk publikāciju sēriju savā “Facebook” lapā. Īsos, bet informatīvos rakstos muzeja speciālisti iepazīstina ar notikumiem, faktiem un mākslas darbiem, kas ļauj tuvāk iepazīt arī vēsturi un personības, kas cieši saistītas ar Jelgavu.

“Šos īsos rakstus esam uzsākuši, lai nezaudētu saikni ar mūsu apmeklētājiem laikā, kamēr muzeji apmeklētājiem ir slēgti. Plānojam, ka šādas publikācijas būs regulāras – vismaz pāris informatīvi ieraksti nedēļā. Interesenti jau var iepazīties ar informāciju par Ģederta Eliasa pazīstamāko pašportretu, kā arī mākslinieka kāzām,” informē muzeja direktores vietniece darbā ar sabiedrību Marija Kaupere.

 

Plānots, ka publikācijas ļaus kopā ielūkoties arī muzeja krājumā, lai iepazītos ar gleznām, kuras līdz šim nav eksponētas vai bijušas izstādē pirms daudziem gadiem. Dažādi fakti un stāsti būs noderīgi apmeklētājiem, lai, atsākoties muzeju klātienes apmeklējumam, ekspozīcijas varētu novērtēt ar jaunām zināšanām. Publikācijas pieejamas muzeja “Facebook” lapā.

 

Jāatgādina, ka, sakarā ar valdības pieņemtajiem ierobežojumiem, līdz 25. janvārim slēgtas muzeju iekštelpas, bet turpina darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kurās jānodrošina cilvēku vienvirziena kustība, jānovērš cilvēku plūsmu sastapšanās un jānodrošina vismaz 2 metru distancēšanās. Ar šādiem nosacījumiem darboties var arī dabas takas.
 
 
Foto: Ģederta Eliasa pašportrets
 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē