-3.2 °C, 1.7 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiMuzeju naktī – vēsturiskā uguņošana
Muzeju naktī – vēsturiskā uguņošana
18/05/2012

Sestdien, 19.maijā, pulksten 24, Jelgavas pilī Muzeju nakts apmeklētājus ar "vēsturiskās 19.gadsimta uguņošanas" priekšnesumu pārsteigs uguņošanas mākslas meistars Jānis Teterovskis.

19.maijā, pulksten 24, Jelgavas pilī Muzeju nakts apmeklētājus ar “vēsturiskās 19.gadsimta uguņošanas” priekšnesumu pārsteigs uguņošanas mākslas meistars Jānis Teterovskis.

“Priekšnesumā, kas veidots speciāli Jelgavas pilij un nav demonstrēts nekur citur, skatītāji varēs vērot “vēsturisko 19.gadsimta uguņošanu”, kurā visas figūras un elementi precīzi veidoti pēc zīmējumiem, kuros attēlota uguņošana Eiropā 19.gadsimtā. Tiks izmantoti arī šādai uguņošanai raksturīgie instrumenti,” atklāj vides mākslinieks, ķīmiķis un pirotehniķis J.Teterovskis, kurš ar uguņošanu nodarbojas jau 25 gadus.

“Man vienmēr ir bijusi liela interese par “vēsturisko uguņošanu”, un līdzīgus priekšnesumus esmu demonstrējis jau vairāku Latvijas piļu pagalmos. Šis uguņošanas veids senajām celtnēm ir arī piemērotākais, jo pils arhitektūra un apkārtējā vide pieprasa atšķirīgu uguņošanu. Tāpat Eiropas “vēsturiskā uguņošana” no citiem uguņošanas veidiem atšķiras ar ideoloģisko platformu – tā ir skaista vides māksla, nevis tikai iespaidīgi zibšņi un skaļi blīkšķi,” stāsta mākslinieks.

Uguņošanas priekšnesums ir J.Teterovska un SIA “Aldi” dāvinājums Jelgavas pilij un tās muzejam, kā arī ikvienam Muzeju nakts apmeklētājam.

Informāciju sagatavoja
LLU portāls un žurnāls „Plēsums”