22.8 °C, 2.3 m/s, 60.4 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaMūzikas vidusskolai – koncerts ar skatu nākotnē
Mūzikas vidusskolai – koncerts ar skatu nākotnē
25/09/2022

Jelgavas Mūzikas vidusskola jau sagaidījusi savus simts, kam klāt jau nācis gads ar skatu nākotnē, saka skolas direktore Zane Andžāne un 14. oktobrī pulksten 18 aicina uz Jelgavas Mūzikas vidusskolas simtgades jubilejas koncertu 100+1 Jelgavas kultūras namā.

Uz koncertu aicināts ikviens skolas absolvents, pedagogs, kā arī citi interesenti. Tam būs trīs daļas. Pirmajā daļā vidusskolas audzēkņi atskaņos jaundarbus, kas veltīti skolas simtgadei. Koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Aigars Meri. “Uzrunājām komponistus, kuru dzīve ir saistīta ar Jelgavu. Katram saikne ar pilsētu ir citādāka, tomēr Jelgavā pavadītais periods ir veidojis viņu muzikālo pašportretu. Jaundarbi ietērpti komponistu Alvila Altmaņa, Līgas Celmas-Kursietes un Anitas Miezes skaņās un Aspazijas dzejā,” tā direktore.

 

Otrajā daļā uzstāsies skolas izcilie absolventi – Maksims Beitāns (čells), Juris Žvikovs (klavieres), Edmunds Altmanis (klarnete), Ainars Šablovskis (saksofons), Konstantīns Paturskis (vijole), Endijs Rožkalns (ģitāra) un Aigars Reinis (ērģeles).

 

Savukārt trešajā daļā uz galvu reibinošu ceļojumu džeza mūzikas pasaulē aicinās pēdējos 30 gados skolu absolvējušie un bigbendā izaugušie mūziķi. Ar viņiem kopā muzicēs Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā un Jelgavas kamerorķestris A.Meri vadībā.

 

Ieejas biļetēm jāpiesakās Jelgavas Mūzikas vidusskolā (e-pasts lietvediba@jmv.lv, tālrunis 63022173). Absolventu pieteikšanās koncertam notiek līdz 1. oktobrim, savukārt interesentiem – no 1. līdz 12. oktobrim (vietu skaits ierobežots).  

 

Pēc svinīgā koncerta ikviens skolas absolvents un skolotājs laipni aicināts uz salidojumu Jelgavas Mūzikas vidusskolā. Salidojuma ballei pieteikties pa e-pastu jmvsalidojums2022@gmail.com vai tālruni 22457332. Ieeja absolventu ballē – par ziedojumu.

 

Šobrīd Jelgavas Mūzikas vidusskolā mācās 358 audzēkņi un strādā 95 pedagogi, un lielākā daļa ir iestādes absolventi.

 

 

Foto: Jelgavas Mūzikas vidusskola

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē