24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiNāciju triāla sacensības 2018
Nāciju triāla sacensības 2018
26/09/2018

Čehijā aizvadīts Nāciju Triāla pasaules valstu komandu čempionāts, kurā šogad piedalījās 23 valstu vīriešu komandas un 10 sieviešu komandas. Latvijas komandas palika 12.vietā, apsteidzot tādas triāla lielvalstis kā Portugāli, Andoru un Luksemburgu.

Latvijas izlasi pāstāvēja komandas kapteinis Kaspars Vēveris (MT skola), Kristers Einass (Grobiņas MK) un Niks Alksnis (Viking Trial). Komandu vadīja Egils Agarskis (Agarska TK), savukārt komadas asistenti bija Guntars Mateuss (Grobiņas MK) un Kristaps Ķīllis (MT skola).

“Komandas plānos bija uzvarēt arī Dāniju un Slovākiju, no kurām finišā atpalikām par nieka 12 un 9 punktiem. Diemžēl mūsu izlasei, sevišķi jaunajiem puišiem, trūka pieredzes stāvajos kalnu posmos. Kasparam šīs bija jau 13. Nācijas sacensības un viņš, kā komandas kapteinis, ar savu pieredzi, viennozīmīgi, gāja visiem pa priekšu. Kristeram šīs bija ceturtās, bet Nikam trešās nācijas sacensības,” norāda Latvijas komadas vadītājs Egils Agarskis.

Sacensību laikā notika Starptautiskās motociklistu federācijas (FIM) komisijas sēde, kurā izskatīja iespēju atkartot Eiropas triāla čempionātu Liepājā. Tāpat komisijā apstiprināja jaunievēlēto FIM Eiropa triāla komisijas sastāvu, kurā Egils Agarskis ir Triāla komisijas loceklis.

Nāciju triāla pasaules kausu ieguva Spānija (T.Bou, J.Busto un J.Fajardo), atstājot otrajā vietā Lielbritāniju (J.Dabill, J.Price, T.Martyn), bet trešajā – Franciju (B.Bincaz, A.Ferrer, L.Gunian). Sieviešu komandu konkurencē pirmo vietu ieguva Lielbritānija (E.Bristow, D.Fox, J.Bown), bet otro vietu – Spānija (S.Gomez, B.Abellan, N.Murcia).

Nākošās Nāciju triāla sacensības notiks Ibisas salā pēc gada.

 

Informācija: Agarska Triāla klubs, Sporta servisa centrs