24.7 °C, 1.4 m/s, 64.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNākamnedēļ darbu varēs atsākt manikīri, frizieri, pedikīri un podologi
Nākamnedēļ darbu varēs atsākt manikīri, frizieri, pedikīri un podologi
23/02/2021

Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē šodien, 23. februārī, valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas piedāvātos grozījumus normatīvajos aktos, no šā gada 1. marta atļaujot sniegt manikīra, pedikīra, podologa un friziera pakalpojumus. Vienlaikus valdība noteica papildu drošības prasības skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietām un pakalpojumu sniedzējiem, kā arī pastiprinot to ievērošanas kontroli.

Drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepta mērķis ir radīt ilgtermiņā drošus apstākļus nozares pakalpojumu sniegšanai Covid-19 apstākļos. Līdz ar to drošas skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas koncepts Covid-19 apstākļos ietver:

  • pastiprinātas drošības prasības klientu apkalpošanas organizēšanai,
  • distancei pakalpojumu sniegšanas laikā,
  • individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanai pakalpojuma sniedzējam,
  • dezinfekcijas līdzekļu lietošanai,
  • telpu vēdināšanai,
  • prasības darba piederumiem un aprīkojumam,
  • prasību pakalpojumu sniedzējiem noteikt atbildīgo personu par epidemioloģisko prasību ievērošanas kontrolei.​

Vienlaikus valdība noteica, ka aizliegts sniegt mobilos skaistumkopšanas pakalpojumus, izbraucot pie klienta, lai sniegtu pakalpojumus mājas apstākļos.

 

Pakalpojumu sniedzēju uzraudzību veiks Veselības inspekcija sadarbībā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centru, Valsts policiju un pašvaldību policiju.

 

Kā zināms, EM pagājušajā nedēļā piedāvātais risinājums ietvēra visu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu, taču valdība lēma par pakāpeniskas pieejas īstenošanu līdzīgi kā citās nozarēs. Novēršot šobrīd tirgū konstatēto negodīgo konkurenci, šajā valdības sēdē EM aicināja izvērtēt iespēju atļaut sākt sniegt arī tādus skaistumkopšanas pakalpojumus, kurus sniedz personas, kuras reģistrētas Ārstniecības personu reģistrā, taču arī šo piedāvājumu valdība neakceptēja. Līdz ar to primāri būs pieejami sabiedrībai nepieciešamākie pakalpojumi. Epidemioloģiskai situācijai uzlabojoties, valdība lems par pieejamo pakalpojumu paplašināšanu.  

 

Detalizēti ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem normatīvajos aktos var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē:

 

grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9. jūnija noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”;

 

grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 6. novembra rīkojumā Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.

 

 

Foto: pixabay.com

 

Informācija: Ekonomikas ministrija