23.7 °C, 4.8 m/s, 52.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNaktī no tiltiem izvesti 580 kubikmetri sniega; turpina tīrīt ietves
Naktī no tiltiem izvesti 580 kubikmetri sniega; turpina tīrīt ietves
14/01/2021

Lai no sniega attīrītu pilsētas ielas un tās nokaisītu, aizvadītajā naktī darbos bija iesaistīti pieci kaisītāji un desmit traktori. Naktī no Lielupes tilta, dzelzceļa pārvada Lietuvas šosejā un Driksas tilta izvesti 580 kubikmetri sniega, un šonakt turpināsies sniega izvešana no Driksas tilta. Šobrīd tiek tīrītas vairākas mazākas nozīmes ielas pilsētā, par kurām saņemti ziņojumi no iedzīvotājiem, kā arī Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” organizē sniega tīrīšanu no ietvēm, kas nav pašvaldības pārziņā, bet pa tām ir intensīva gājēju plūsma. 

“Pilsētsaimniecība” informē, ka naktī uz piektdienu tiks turpināta sniega izvešana no Driksas tilta, kas sākta pagājušajā naktī. Aizvadītajā naktī tika tīrītas pilsētas maģistrālās un centrālās ielas, stāvvietas ielu malās, kā arī no sniega attīrīts aptuveni 60 procenti pilsētas grantēto ielu. Reaģējot uz iedzīvotāju ziņojumiem par neizbraucamām mazākas nozīmes ielām pilsētā, “Pilsētsaimniecība” organizē arī šo ielu tīrīšanu. Piemēram, Sieramuižā tiek tīrīta Veldzes, Vālodzes, Veselības iela, Tērvetes ielas galā – Gulbju iela.

 

Lai gan pašvaldības pārziņā esošās ietves jau ir notīrītas un tiek kaisītas, dienas gaitā tās tiks tīrītas vēlreiz, jo dažviet, šķūrējot sniegu no ielas, veidojas sanesumi. Tāpat turpinās gājēju pāreju un krustojumu atbrīvošana no sniega.

 

Ņemot vērā, ka ne visi privātīpašnieki atbildīgi ievēro saistošos noteikumus un notīra savam īpašumam piegulošo publiski lietojamo ietvi, “Pilsētsaimniecība” šodien organizēs to ietvju tīrīšanu, kas nav pilsētas pārziņā, bet pa tām ir liela gājēju plūsma. Tiks tīrītas ietves Pulkveža Oskara Kalpaka ielā no Rūpniecības līdz Raiņa ielai, Rūpniecības, Atmodas, Tērvetes, Dambja, Raiņa, Aviācijas, Pērnavas ielā, Bērzu ceļā, Garozas, Cukura, Peldu ielā, ietves ap Zemgales Olimpisko centru (Akmeņu, Kronvalda, Lāčplēša, Imantas ielā).

 

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem gan juridiskas, gan fiziskas personas ir atbildīgas par savam privātīpašumam piegulošo publiskā lietošanā esošo ietvju uzturēšanu līdz brauktuves malai, kā arī daudzdzīvokļu māju pagalmu piebraucamo ceļu un gājēju celiņu uzturēšanu.

 

Par pamanītajām problēmām uz ielām Jelgavā iedzīvotāji aicināti ziņot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē