1.7 °C, 1.1 m/s, 85 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaNaktī uz svētdienu – pāreja uz vasaras laiku
Naktī uz svētdienu – pāreja uz vasaras laiku
30/03/2024

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā pulksten 3 naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Pāreja uz vasaras laiku notiek ik gadu pavasarī, pagriežot pulksteņa rādītājus par stundu uz priekšu, savukārt vasaras laiks beidzas rudenī, kad pulksteņa rādītāji tiek pagriezti stundu atpakaļ. Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā pulksten 3 naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu.

Latvijā kārtību, kādā notiek pāreja uz vasaras laiku, nosaka Ministru kabineta 2010. gada 26. oktobra noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”.  Vienlaikus ar MK noteikumiem ir pārņemtas Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 19. janvāra direktīvas 2000/84/EK par noteikumiem attiecībā uz vasaras laiku prasības, kas nosaka vienotu vasaras laika sākumu un beigas visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā, bet ziemas laiks iestājas oktobra pēdējā svētdienā. Vasaras laiks šogad būs spēkā līdz 27. oktobrim.

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.