23.4 °C, 2.1 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaNaktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji jāpagriež stundu atpakaļ
Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji jāpagriež stundu atpakaļ
28/10/2022

Latvijā šonakt notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika. Tas nozīmē, ka naktī uz svētdienu, 30. oktobri, pulksten 4 pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā vēl nav panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Līdz ar to arī nākamgad, 2023. gada 26. martā, atkal notiks pāreja uz vasaras laiku, kas būs spēkā līdz 29. oktobrim.

 

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010. gada 26. oktobra Ministru kabineta noteikumi Nr.1010 “Par pāreju uz vasaras laiku”. Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā pulksten 3 pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā pulksten 4 – vienu stundu atpakaļ.

 

Vasaras laiks Latvijā pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļa vietnē.

 

 

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

 

Informācija: Ekonomikas ministrija